میراث‌فرهنگی

برگزاری مراسم تجلیل از اصحاب رسانه و خبرنگاران در قاین

مراسم تجلیل از اصحاب رسانه شهرستان قاین به مناسبت هفدهم مرداد، روز خبرنگار به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه شهر قاین، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، جمعی از مسئولین دستگاه های اجرایی و خبرنگاران در فرمانداری برگزار شد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، در این مراسم امام جمعه قاین اظهار کرد: یکی از ابعاد وجودی انسان بعد حقیقت جویی است که خبرنگاران این بعد واقعیت ها را به رخ می کشند.
حجت الاسلام والمسلمین رحمانی هم چنین گفت: رصد و بررسی واقعیت ها از تاکیدات قرآن است و گزارش ها و اخبار همیشه باید جامع الاطراف و واجد انعکاس تمام جوانب موضوع و خبر باشد.
محمد محمدی، فرماندار شهرستان قاینات نیز در سخنانی روایت گری وقایع کربلا را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: رسالت خبرنگار رسالت زینب کبری است و باید حقایق درست منعکس شود و تصمیمات بر اساس حقایق استوار شود.
برات پور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز مهمترین موضوعات در کشور و خصوصا سطح شهر قاین، معضلات اجتماعی و مبحث جوان‌گرایی است که خبرنگاران بایستی نسبت به این موضوع حساسیت و اهتمام ویژه ای داشته باشند.
به گفته عباس زاده، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قاینات: در این مراسم، اداره شهرستان نیز از 7 تن خبرنگاران و اصحاب رسانه که طی یک سال گذشته، بیشترین همکاری را با اداره داشته اند، با اهدای لوح و هدیه تقدیر کرد.
او در توصیف واژه خبرنگار گفت: پیش از آن که فردى حرفه روزنامه‌نگارى را انتخاب کند، لازم است ویژگى‌هاى حرفه خبرنگارى و روزنامه‌نگارى را بشناسد تا از روى آگاهى به آن روى آورد. اصول اخلاقى حرفه روزنامه‌نگارى مقرر مى‌دارد که روزنامه‌نگاران در هر مرحله و مقامى که باشند، باید به خیر و مصلحت جامعه ایمان کامل داشته باشند.

مشاهده بیشتر

اداره شهرستان قاینات

آخرین اخبار و تازه‌ها از حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اداره شهرستان قاینات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
fa_IRفارسی