مدیرکل

نمایشگاه عکس میراث ماندگار خراسان جنوبی در محل وزارت میراث‌فرهنگی افتتاح شد

اولین نمایشگاه عکس دومین جشنواره ملی عکس میراث ماندگار خراسان جنوبی در محل وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افتتاح شد.

به‌گزارش میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی این نمایشگاه امروز یکشنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۲ در محل هشتی وزارت میراث‌فرهنگی و با حضور مریم جلالی معاون صنایع‌دستی این وزارتخانه، حسن میثمی مدیرکل روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی و جمعی از مدیران و نیز تعدادی از دانشجویان علاقه‌مند به حوزه تاریخ و گردشگری، امیرعلی جوادیان به صورت رسمی افتتاح شد.

در این نمایشگاه، ۱۰۳ تابلو عکس از جاذبه‌های گردشگری، آثار فرهنگی تاریخی، صنایع‌دستی، آداب، رسوم و آیین‌ها و نیز پوشاک و غذاهای سنتی مردم شهرهای مختلف خراسان جنوبی به نمایش در آمده است. تا کنون دو دوره جشنواره ملی عکس میراث ماندگار به همت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی برگزار شده که در دومین دوره این جشنواره ۵۰ عکاس غیر بومی به همراه ۱۴ عکاس بومی به شرکت کردند. این عکاسان از نقاط مختلف کشور مانند کیش، کرمانشاه، خراسان رضوی، همدان، خراسان شمالی، سبزوار، سیستان و بلوچستان و شهرکرد، مهمان مردم خراسان جنوبی بودند و جاذبه‌های مختلف فرهنگی، تاریخی و گردشگری استان را به تصویر کشیدند. این جشنواره در بخش صنایع‌دستی ۱۵ نفر، در بخش معماری و میراث‌فرهنگی ۱۹ نفر و در بخش طبیعت و گردشگری ۱۷ نفر برگزیده داشت. این نمایشگاه عکس به مدت یک هفته دایر است و علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند به ساختمان مرکزی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به آدرس تهران، خیابان آزادی، تقاطع بزرگراه یادگار امام مراجعه کنند.

تمام بخش‌های خراسان جنوبی قصه، تصویر و روایت است مریم جلالی معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در حاشیه بازدید از این نمایشگاه در سخنانی گفت: این نمایشگاه اوج تجلی صحنه‌های زیبا، روایت زیبا و اوج هنری به نام عکاسی است. او افزود: خراسان جنوبی لحظه به لحظه آن، قطعه به قطعه آن و تمام بخش‌های قصه، تصویر، متن و روایت است. خراسان جنوبی سرزمین افسانه‌ای است که لباس سنتی بانوان، عروسک کودکان و سفال پیرمردها و نیز کویر و کوه‌ها و بناهای تاریخی آن می‌تواند دستمایه‌ای برای تماشا باشد. این تماشا را به همگان توصیه می‌کنم و امیدواریم این تولید محتوایی که به همت روابط‌عمومی انجام شده کمکی برای آشنایی بیشتر گردشگرانی باشد که به استان خراسان جنوبی سفر کنند و از این استان بازدید می‌کنند.

جلالی خاطرنشان کرد: امید داریم میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با انسجام و هماهنگی کامل با یک برنامه‌ریزی دقیق به توسعه و رونق همه‌جانبه استان کمک کند.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
fa_IRفارسی