صنایع‌دستی

بازدید سرپرست دفتر امور بانوان استانداری از خانه صنایع‌دستی قاین

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قاینات گفت: بازدید از خانه صنایع دستی قاین با حضور سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری قاینات انجام شد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، حمید عباس‌زاده بیان کرد: این بازدید به منظور آشنایی با فعالیت، بررسی مسائل، مشکلات و مطالبات هنرمندان شهرستان از جمله ایجاد بازارچه صنایع‌دستی دایمی در قاین به منظور فروش محصولات تولیدی صورت گرفت.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قاینات در این بازدید گزارشی از آخرین وضعیت صنایع‌دستی شهرستان، تعداد رشته‌ها و صنعتگران فعال در شهرستان، موفقیت‌ها در کسب نشان ملی، برگزاری و مشارکت نمایشگاه‌ها ارائه داد.
عباس‌زاده در توضیح خانه صنایع دستی قاین گفت: طبقه تحتانی ساختمان اداره شهرستان به خانه صنایع‌دستی اختصاص یافته که در آن 7 غرفه فعال در رشته‌هایی هم چون معرق چوب، تذهیب و تشعیر، سفره آردی، تراش سنگ‌های قیمتی، چرم دست دوز و پارچه‌بافی سنتی در زمینه‌های آموزش هنرجویان، تولید محصولات صنایع‌دستی و سفارشات فروش فعالیت دارند.

مشاهده بیشتر

اداره شهرستان قاینات

آخرین اخبار و تازه‌ها از حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اداره شهرستان قاینات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
fa_IRفارسی