صنایع‌دستی

گام‌های نهایی بازارچه صنایع‌دستی خضری تا بهره‌برداری کامل

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قاینات گفت: بازارچه صنایع‌دستی خضری گام‌های نهایی را برای بهره‌برداری کامل برداشت.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، حمید عباس‌زاده بیان کرد: ساخت مستحدثات بهداشتی بازارچه دایمی صنایع‌دستی شامل حمام و سرویس در شهر خضری دشت بیاض به عنوان ورودی شمالی استان در مراحل پایانی است.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قاینات در بازدید میدانی از بازارچه گفت: 14 چشمه حمام و سرویس بهداشتی در پروژه مذکور پیش‌بینی شده که ساخت آن با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال آغاز شده است.
عباس‌زاده افزود: اولین اعتبارات بازارچه دایمی صنایع‌دستی و سوغات محلی خضری دشت بیاض در سال 96 در سفر استاندار وقت به شهرستان مصوب شد. طی چند سال اخیر به فراخور اعتبارات ملی و استانی قسمتی از مراحل ساخت بازارچه پیش برده شده است که اولین بهره‌برداری به صورت موقت از بازارچه در سال جاری بود که با حدود 30 غرفه فعالیت خود را در ایام ستاد سفر نوروزی آغاز کرد.
او اضافه کرد: بازارچه با مشارکت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و شهرداری خضری دشت بیاض پیش می‌رود و در حال حاضر زیرساخت‌های آن شامل راه دسترسی، آب و برق تکمیل شده و پیگیری برای گازرسانی به پروژه در حال انجام است.

مشاهده بیشتر

اداره شهرستان قاینات

آخرین اخبار و تازه‌ها از حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اداره شهرستان قاینات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
fa_IRفارسی