صنایع‌دستی

ارسال ۹ پرونده روستاها و شهرهای خراسان جنوبی برای ثبت ملی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی از ارسال ۹ پرونده روستاها و شهرهای خراسان جنوبی برای ثبت به‌عنوان روستاها و شهرهای ملی خبر داد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، هادی شاه‌وردی گفت: موضوع پرونده سفره آردی از روستای مهنج شهرستان قاینات تکمیل و در جلسه شورای راهبردی انتخاب شهرها و روستاهای ملی صنایع‌دستی، طرح موضوع شد که امیدواریم مورد تایید قرار گیرد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی افزود: قبل از جلسه شورای راهبردی انتخاب شهرها و روستاهای ملی صنایع‌دستی، مذاکراتی بامعاون صنایع‌دستی داشتم که قرار شد به‌زودی جلسات دیگری مشابه این جلسه برگزار شود و پرونده‌های استان خراسان جنوبی در آن جلسات بررسی شود.
او گفت: شهرها و روستاها که دارای شاخصه‌هایی از جمله روش خاص تولید صنایع‌دستی، تعداد کارگاه‌های فعال، فروش خوب، مدیریت شهری و روستایی، وجود تشکل‌های غیر دولتی، جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی و … هستند و پس از تأیید در شورای راهبردی شهرها و روستاهای ملی به ثبت ملی می‌رسند.
شاه‌وردی اظهار امیدواری کرد: بزودی شاهد افزایش روستاها و شهرهای ملی صنایع‌دستی خراسان جنوبی باشیم و این امر باعث دیده‌شدن بیشتر هنر دست هنرمندان استان در سطح ملی و بین‌المللی شود .

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
fa_IRفارسی