صنایع‌دستی

دبیرخانه شهر ملی مله در خوسف افتتاح شد

طی مراسمی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی دبیرخانه شهر ملی مله در خوسف افتتاح شد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، صبح پنج شنبه 25 آبان‌ماه 1402 طی مراسمی با حضور فرماندار خوسف، معاون اقتصادی استانداری خراسان جنوبی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان و هنرمندان، دبیرخانه شهر ملی مله در شهر خوسف افتتاح شد.
جواد اشرفی، معاون اقتصادی استانداری خراسان جنوبی در این مراسم بر انجام تبلیغات فرا استانی و ملی برای معرفی پارچه مله تأکید کرد.
معاون اقتصادی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه مله خوسف می‌تواند یک برند برای میراث‌فرهنگی خراسان جنوبی باشد، گفت: این دبیرخانه باید زنده و پویا باشد تا هنرمندان مله باف بتوانند به آن مراجعه کنند.
اشرفی ضمن تأکید بر انجام کارهای ابتکاری و تزئینی بر روی پارچه‌های مله در راستای بازار پسندی، افزود: باید از سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی بومی شهرستان خوسف بر روی مله استفاده شود تا ارزش آن دو چندان شود.
او خواستار حک شدن شناسنامه و هویت پارچه مله بر تولیدات شد و گفت: دبیرخانه شهر ملی مله باید به مکانی برای حضور مله بافان و فعالان این هنر تبدیل شود.
همچنین سیدعلی حسینی، فرماندار خوسف در این مراسم گفت: همه مسئولان و هنرمندان در هفته فرهنگی خوسف پای کار آمدند تا داشته های غنی این شهر در تمام حوزه‌ها به همه معرفی شود.
او با اشاره به برگزاری اولین جشنواره مله بافی در هفته فرهنگی این شهرستان گفت: دبیرخانه مله به منظور پیگیری جهانی شدن مله خوسف، آموزش تخصصی مله بافی، نظارت بر کیفیت و میزان تولیدات و هماهنگی بین هنرمندان مله باف با حضور مردم و مسئولین افتتاح شد.
گفتنی است، همچنین با هفته فرهنگی خوسف از پلاک ماندگار منزل هنرمند مله بافی مرحومه صغری طحان با حضور مسؤولان رونمایی شد.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا