صنایع‌دستی

ششمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی خراسان جنوبی افتتاح شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی گفت: ششمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی خراسان جنوبی با محوریت هنر دست ‌و سنگ با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استان و مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، هادی شاه‌وردی در آیین افتتاحیه نمایشگاه، بیان کرد: این نمایشگاه از ۲۹ آبان تا سوم آذر در قالب ۲۱۴ غرفه و با حضور ۳۰۰ صنعتگر میزبان علاقمندان خواهد بود.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی از حضور صنعتگرانی از ۲۶ استان کشور در این نمایشگاه خبر داد و افزود: ۷۰ غرفه با حضور ۸۲ صنعتگر به این استان‌ها تعلق دارد‌.
شاه‌وردی ادامه داد: همچنین ۸۲ غرفه با ۱۵۰ صنعتگر مربوط به خراسان جنوبی، ۲۲ غرفه در اختیار دستگاه‌های اجرایی، ۱۱ غرفه برای معرفی جاذبه‌های گردشگری شهرستان‌ها و ۲۸ غرفه مختص تراش سنگ‌ها در نظر گرفته شده است.
او تصریح کرد: موضوعی که از استان برای کل کشور پایلوت شد اینکه به نمایشگاه‌ها محور داده شده و آن را تخصصی کردیم لذا نمایشگاه استان با محوریت هنر دست و سنگ برگزار می‌شود.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی با بیان اینکه در این نمایشگاه ۷۰ رشته صنایع‌دستی به‌نمایش گذاشته شده است، عنوان کرد: صنعتگران ما نیاز به حمایت دارند و از مسئولان انتظار داریم در زمینه تسهیلات یا هر کمکی که می‌توان به صنعتگران ارائه داد، تلاش کنند تا استان شناخته شود.
شاه‌وردی تاکید کرد: حدود ۳۰۰ صنعتگر در این نمایشگاه حضور دارند که به لحاظ محدودیت فضا نتوانستم در خدمت صنعتگران بیشتری باشیم در حالیکه متقاضیان زیادی داریم.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا