صنایع‌دستی

دیدار نوروزی با امام جمعه بخش دستگردان شهرستان طبس

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی خراسان جنوبی به همراه کارشناس وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان طبس، رئیس کمیته امداد بخش دستگردان و اعضای شورای اسلامی عشق آباد با امام جمعه بخش دستگردان به مناسبت عید نوروز دیدار کردند.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، در این دیدار در خصوص بررسی مسائل و مشکلات پیش‌رو حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و گسترش صنایع‌دستی و استفاده از ظرفیت‌های بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری منطقه گفتگو و تبادل نظر شد.
حجت الاسلام تهرانی‌پور امام جمعه بخش دستگردان شهرستان طبس، ظرفیت‌های بخش را بسیار زیاد توصیف کرد و خواستار مرمت و بازسازی بناهای تاریخی، تعمیر و راه‌اندازی نمازخانه‌های بین‌راهی و توجه به صنایع‌دستی شد.
محمد عرب رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان طبس، گزارشی از وضعیت آثار تاریخی بخش دستگردان ارائه داد و گفت: کاروانسرای جهانی ده محمد به‌عنوان یکی از مهم‌ترین آثار تاریخی بخش دستگردان که در روستای ده محمد قرار گرفته و تابستان امسال در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.
عرب افرزود: زمینه‌های مستعد صنایع‌دستی و ظرفیت‌های متنوع گردشگری در بخش دستگردان شهرستان طبس داریم که امیدوارم بتوانیم با کمک و همراهی مردم و مسئولان بخش از این ظرفیت‌های در راستای توسعه و اشتغال استفاده کنیم.
او برای آموزش صنایع‌دستی در رشته حوله‌بافی و سایر رشته‌های دارای توجیه فنی و اقتصادی در سطح روستاهای هدف بخش دستگردان اعلام آمادگی کرد و گفت : ظرفیت های گردشگری بخش بسیار زیاد و متنوع است خصوصاً بحث کویر که امیدورایم با کمک سرمایه‌گذاران بتوانیم حداکثر استفاده را از این ظرفیت خدادادی انجام دهیم.
حجت الاسلام علی بنی‌خزاعی رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) بخش دستگردان برای اعطای وام اشتغال در زمینه صنایع‌دستی به مددجویان کمیته امداد اعلام آمادگی کرد.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا