گردشگری

بزودی اقامتگاه بوم‌گردی در حاشیه روستای گورید سربیشه به بهره‌برداری خواهد رسید

مسئول میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سربیشه گفت: با تکمیل عملیات مرمت و ساخت و ساز اقامتگاه بوم‌گردی در حاشیه روستای گورید، این اقامتگاه در هفته گردشگری به بهره‌برداری خواهد رسید.
به‌گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، هادی حق‌پناه عنوان کرد: کمبود واحدهای اقامتی در شهرستان، یکی از مشکلات اصلی گردشگران ورودی است که این مهم یعنی افزایش تعداد اقامتگاه‌های بوم‌گردی با توجه به وجود دو روستای هدف چنشت و ماخونیک و آثار تاریخی شاخصی مانند قلعه باغ مود و خانه تاریخی یاوری، در دستور کار نمایندگی میراث‌فرهنگی قرار گرفته است.
مسئول میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سربیشه بیان کرد: اقامتگاه روستای گورید، اولین اقامتگاه از مجموع ۶ واحد در دست اقدام در سال جاری است.
حق پناه افزود: دو اقامتگاه در حاشیه کویر مختاران، دو اقامتگاه در روستای چنشت و یک اقامتگاه در روستای نوغاب در حال مرمت، ایجاد و یا اخذ مجوز هستند که در آینده‌ی نزدیک، شاهد بهره‌برداری از این واحدها خواهیم بود.
او اظهار کرد: افزایش اشتغال، به ویژه در روستاها و تنوع بخشی در اقتصاد شهرستان با تأثیرگذاری بر دیگر مشاغل مانند کشاورزی، دامداری و صنایع‌دستی، از تاثیرات گسترش اقامتگاه‌ها در سطح شهرستان خواهد بود.

مشاهده بیشتر

نمایندگی شهرستان سربیشه

آخرین اخبار و تازه‌ها از حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نمایندگی شهرستان سربیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا