گردشگری

حضور پررنگ بخش خصوصی لازمه توسعه گردشگری شهرستان خوسف

مسئول میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خوسف گفت: توسعه گردشگردی در شهرستان خوسف نیازمند حضور پررنگ بخش خصوصی و سرمایه گذاری در این زمینه است.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی علی صالحی در دیدار با فرماندار خوسف به مناسبت هفته گردشگری با اشاره به تنوع‌ بالقوه بخش‌های سه‌گانه در این شهرستان گفت: در سال‌های اخیر بخشی از زیرساخت‌ها و امور زیربنایی توسط بخش دولتی انجام شده اما برای تعریف مقصد گردشگری نیازمند اعتبار ویژه و حضور بخش خصوصی در این عرصه هستیم.
مسئول میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خوسف به شناسایی 302 اثر و ثبت 105 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی در فهرست ملی اشاره کرد و گفت: شهرستان خوسف به لحاظ تعداد خانه‌های تاریخی با 38 اثر و تعداد بافت‌های تاریخی با 5 اثر ثبتی رتبه اول و از نظر تعداد آثار ثبتی در رتبه دوم استان خراسان جنوبی قرار دارد.
صالحی در خصوص راه‌اندازی بازارچه‌های صنایع‌دستی خور و کوشه گفت: مجوزهای لازم اخذ شده و در صورت تامین اعتبار اقدامات لازم انجام می‌شود.
سید علی حسینی فرماندار شهرستان خوسف هم گفت: خوسف دارای ظرفیت‌های غنی از لحاظ میراث‌‌فرهنگی است که از جمله آثار مهم آن منظر فرهنگی خوسف و مقبره ابن حسام خوسفی است.
حسینی افزود: باید از ظرفیت معادن برای توسعه گردشگری منطقه کویر لوت و آبگرم معدنی استفاده کرد.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
fa_IRفارسی