گردشگری

6 طرح در حوزه گردشگری شهرستان سرایان در حال اجرا است

مسئول میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سرایان گفت: کارشناسان حوزه گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، از 6 طرح‌ گردشگری در حال اجرا در حوزه گردشگری شهرستان سرایان بازدید کردند.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، تقی عیدی بیان کرد: کارشناسان حوزه گردشگری استان ضمن بازدید از طرح‌های گردشگری در حال اجرا، نحوه خدمات‌‌رسانی اقامتگاه‌ها به گردشگران و کیفیت خدمات ارائه شده در بوم‌گردی های شهرستان را مورد بررسی قراردادند.
مسئول میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سرایان افزود: صدور چهار فقره موافقت اصولی برای اقامتگاه بوم‌گردی و یک فقره مهمان‌پذیر و سفره‌خانه سنتی برای اولین بار در شهرستان در دستورکارقرارگرفت. که متقاضیان بیشتر واحدها در خصوص موافقت اصولی اقدامات اولیه رو انجام داده‌اند و بزودی موافقت اصولی طرح‌ها صادر خواهد شد.
عیدی موقعیت طبیعی شهرستان سرایان و وجود کویر بسیار زیبا و آسمان تاریک آن در جنوب و روستاهای ییلاقی و مناظر زیبا در شمال شهرستان را ظرفیت مناسبی برای سرمایه‌‌گذاری و ایجاد واحدهای اقامتی بوم‌گردی برشمرد.
او افزود: خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از اقامتگاههای بوم گردی در شهرستان شده و بزودی یک اقامتگاههای بوم گردی در شهرستان سرایان با زیربنای نسبتاً خوبی افتتاح خواهد شد.
مسئول میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سرایان گفت : با توجه به وجود پتانسل‌های مناسب در روستاها و سایر نقاط شهرستان؛ متقاضیان، سرمایه گذاران و مالکین خانه‌های تاریخی ارزشمند می‌توانند برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در شهرستان اقدام کنند.
عیدی بیان کرد: روند ایجاد اقامتگاه بوم‌گردی با ثبت نام در سامانه‌های وزارت میراث‌فرهنگی شروع می‌شود و پس از ارائه اسناد مالکیت زمین، تایید کمیته برنامه‌ریزی گردشگری استان، ارائه پاسخ استعلام‌های دستگاههای مربوطه، تایید موقعیت زمین و صدور موافقت اصولی اولیه توسط اداره‌کل و پس از تمام شدن ساخت و یا مرمت مالک می‌تواند برای صدور پروانه اقامتگاه اقدام کند.

مشاهده بیشتر

نمایندگی شهرستان سرایان

آخرین اخبار و تازه‌ها از حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نمایندگی شهرستان سرایان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا