گردشگری

نمایشگاه اتومبیل‌های تاریخی در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی از برگزاری نمایشگاه اتومبیل‌های تاریخی در استان خبر داد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، هادی شاه‌وردی در جلسه تقدیر از عوامل اجرایی کانون اتومبیل‌رانی و جهانگردی استان گفت: نمایشگاه اتومبیل‌های تاریخی، نیمه دوم اسفندماه در استان برگزار خواهد شد و استان خراسان جنوبی، اولین استانی خواهد بود که این نمایشگاه را به صورت کشوری برگزار می کند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی افزود: استان خراسان جنوبی با داشتن 9 اثر ثبت جهانی، و هزار و 37 اثر ثبت ملی، جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر، روستاها و شهرهای جهانی و ملی و 120 رشته فعال صنایع‌دستی قابلیت‌های زیادی در جذب گردشگر دارد که باید با کمک و همراهی بخش‌های مختلف، زیبایی و شکوه این استان بیش از پیش معرفی شود.
شاه‌وردی بیان کرد: برگزاری اولین رویداد ملی کمپینگ و کاروانینگ خراسان جنوبی با شرکت ۶۰ خودرو از سراسر کشور در مهرماه اتفاق بسیار خوبی بود که نتیجه‌ی یک کار گروهی و تیمی منسجم بود.
او خاطر نشان کرد: این رویداد که با هدف رونق گردشگری، معرفی جاذبه‌های خراسان جنوبی، توسعه فعالیت‌های اتومبیلرانی در استان، معرفی این نوع وسیله‌های نقلیه به عنوان بخشی از ظرفیت و زیرساخت گردشگری، توسعه سفرهای مسوولانه و ایمن همچنین ایجاد شور و نشاط اجتماعی برگزار شد، بازخورد خیلی خوبی داشت و انشالله سال آینده نیز این رویداد ملی برگزار خواهد شد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی با بیان اینکه کانون اتومبیل‌رانی و جهانگردی استان هنوز نوپا است ولی اعضای این کانون، تیم بسیار باانگیزه، فعال و پویایی هستند، بیان کرد: از فعالیت‌های کانون اتومبیل‌رانی و جهانگردی در استان حمایت می‌کنیم و همراه‌شان خواهیم بود.
شاه‌وردی تاکید کرد: فعالیت‌های این کانون باید با نگاه توسعه گردشگری و معرفی جاذبه های استان باشد.
او افزود: با همکاری کانون اتومبیل‌رانی و جهانگردی، رالی استانی خانوادگی با نگاه تاریخی و معرفی جاذبه‌های گردشگری برنامه‌ریزی خواهد شد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی گفت: سفیر گردشگری استان در حوزه‌های دوچرخه سواری و موتورسواری نیز معرفی می‌شود.
در پایان این جلسه ابلاغ مسئولین کمیته‌های داخلی کانون اتومبیل‌رانی و جهانگردی به آنها تقدیم شد و از عوامل اجرایی کانون اتومبیل‌رانی و جهانگردی استان تقدیر شد.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا