گردشگری

دومین جلسه ستاد اجرائی خدمات سفر شهرستان طبس برگزار شد

دومین جلسه ستاد اجرائی خدمات سفر شهرستان طبس با حضور امام‌جمعه طبس، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، مدیرکل دفتر امور شهری، مدیرکل دفتر امور روستایی و معاونین فرمانداری ویژه شهرستان طبس و سایر اعضای ستاد سفر در محل سالن شهید رجائی فرمانداری ویژه طبس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی؛ حجت‌الاسلام محمدی امام‌جمعه شهرستان طبس گفت: دغدغه‌ی اجاره‌ی منازل شخصی در ایام عید نوروز باید ساماندهی شود و حرمت ماه بزرگ میهمانی خدا در شهر زیارتی طبس باید مدنظر مسافران و زائران قرار گیرد.
علی اکبر رحیمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گزارشی از اقدامات، فعالیت‌ها و برنامه‌های پیش‌بینی‌شده ستاد اجرائی خدمات سفر شهرستان ارائه داد و گفت: شهرستان طبس موقعیت خاصی در حوزه گردشگری دارد و با توجه به موقعیت جغرافیایی میزبان خیل عظیم مسافران و زوار علی بن موسی‌الرضا (ع) و آستان مبارک حسین بن موسی الکاظم (ع) است و توجه ویژه استان به شهرستان را می‌طلبد تا با بسیج امکانات و خدمات بتوانیم به بهترین نحو به گردشگران و مسافران خدمت‌رسانی کنیم.
رحیمی افزود: با استفاده از ظرفیت تأسیسات گردشگری، مدارس، آستان مبارک، هیات مذهبی و… جمعاً 10846 نفر اسکان در شبانه‌روز در شهرستان پیش‌بینی شده است و جاذبه‌های گردشگری و تاریخی سطح شهرستان برای میزبانی از مسافران آماده‌سازی شده‌اند.
هادی شا‌ه‌وردی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: با توجه به ظرفیت‌های متعدد گردشگری شهرستان طبس و خیل عظیم گردشگران و مسافران در این شهرستان، چهارمین جلسه استانی ستاد در شهرستان طبس پیش‌بینی و برگزار شده که جای تشکر دارد.
شا‌ه‌وردی افزود: باید کمیته‌های سیزده‌گانه ستاد فعال باشند و مسئولیت بر عهده مسئولین کمیته‌هاست و میراث‌فرهنگی مسئول هماهنگی و دبیرستاد است.
او گفت: نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی بین‌راهی تجهیز و آماده باشند و در کمپ‌های اسکان موقت امکانات موردنیاز و نمازخانه پیش‌بینی شود. نیمی از نقاط حادثه‌خیز استان در شهرستان طبس قرار دارد و کمپین 30*60 توسط راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فعال شود و سیاه‌چادر عشایری با تجهیزات کامل و فروش صنایع‌دستی و سوغات محلی پیش‌بینی شود. در مورد مناطق گردشگری خرو، ازمیغان و کال جنی مدیریت به دهیاری و شورای اسلامی واگذار شود و متولیان پاسخگو باشند.
علیرضا عباس‌زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: اصل موضوع سفر مبنای دینی دارد و پیام قرآن تأکید بر سفر و ساحت در زمین دارد. درچند ماه گذشته هجمه بی‌سابقه‌ای را از سوی دشمنان شاهد بودیم و در دنیا هیچ نمونه‌ای نداریم که این‌همه دشمنی، کارشکنی، تحریم و… علیه یک کشور از سوی دشمنان اتفاق افتاده باشد درواقع دشمن با تمام توان و در همه زمینه‌ها و حوزه‌ها ورود کرده ولی مردم پای نظام و انقلاب ایستادند. این مردم عزیز که پای نظام اسلامی ایستاده‌اند و سختی‌های زیادی تحمل کردند شایسته بهترین‌ها و تقدیر هستند.
عباس‌زاده افزود: بحث نوروز امیدآفرین و نوروز متفاوت مورد تأکید است و ما وظیفه دارین زمینه سفر ایمن را برای مردم فراهم کنید.
او گفت: شهرستان طبس ازجمله شهرستان‌های مهم حوزه گردشگری خراسان جنوبی با ویژگی‌های خاص تاریخی و طبیعی است که وجود حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم ع بر جاذبه‌های این شهر افزوده است.

مشاهده بیشتر

اداره شهرستان طبس

آخرین اخبار و تازه‌ها از حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اداره شهرستان طبس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا