گردشگری

کویرهای بکر طبس رنگ سرمایه‌گذاری می‌گیرند

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی گفت: با ورود سرمایه‌گذاران برای استفاده از ظرفیت‌های طبیعی و حمایت‌هایی که صورت خواهیم داد قطعاً در آینده از کویرهای طبس بیشتر خواهیم شنید.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، هادی شاه‌وردی ، به همراه مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری، بخشدار مرکزی طبس و رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان طبس با همراهی شورای اسلامی و دهیاری و تعدادی از اهالی، از کویر زیبای حلوان و تعدادی از بوم گردی‌های منطقه بازدید کرد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، ظرفیت‌های کویری طبس را بسیار ویژه و خاص برشمرد که استفاده چندانی از آن نشده و با ورود سرمایه‌گذاران برای استفاده از این ظرفیت‌ها و حمایت‌هایی که صورت خواهیم داد قطعاً در آینده از کویرهای طبس بیشتر خواهیم شنید.
شاه‌وردی بیان کرد: حلوان به خاطر کویر بکرش و نخلستان‌های خرمایش شهرت دارد، باتلاق‌های نمکی و رسی، وجود گذرگاه‌های کم‌نظیری که از تلاقی کوه و ریگ دره‌ها به وجود آمده زمینه تفریحات سالم کویری را فراهم کرده و شترسواری، رصد ستارگان، همایش‌های کویری، پیاده‌روی روی رمل‌های شنی، آفرودسواری، راندن موتورهای چهارچرخ، کمپینگ در کنار ساخت اقامتگاه‌ها و کمپ‌های کویری بر جذابیت‌های منطقه خواهد افزود.
محمد عرب رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان طبس گفت: ما در در طبس کویرهای بسیار زیبایی ازجمله کویر حلوان در بخش مرکزی، کویر منصوریه در بخش دستگردان، کویر پی کوه در بخش دیهوک و کویر پروده وجود دارد که دارای مناظر طبیعی خاصی مانند دق، رمل‌های بسیار زیبا و حوضچه‌های نمک است. کویر حلوان با شماره ۵۷۰ در فهرست میراث طبیعی ملی کشور به ثبت رسیده است.

مشاهده بیشتر

اداره شهرستان طبس

آخرین اخبار و تازه‌ها از حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اداره شهرستان طبس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا