گردشگری

معاون استاندار خراسان جنوبی: ۱۸ نفر بر اثر حوادث ترافیکی در خراسان جنوبی فوت کردند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون ۱۸ نفر در جاده‌های استان فوت کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، علیرضا عباس زاده عصر شنبه 5 فروردین‌ماه 1402 در ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ۶۰ درصد تصادفات جاده‌ای در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها رخ می‌دهد، اظهار کرد: تصادفات نوروزی یک موضوع نگران‌کننده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بابیان اینکه در مسئله تصادفات عامل انسانی را باید مهم و جدی بدانیم، بیان‌کرد: در این زمینه فرهنگ‌سازی از اهمیت بالایی برخوردار است.
عباس‌زاده با تأکید بر اینکه تمام تلاش ما این بود که بهترین شرایط را برای استقبال از گردشگران و مسافران نوروزی فراهم کنیم، اظهار کرد: در راستای کاهش تصادفات جاده‌ای کمپ، ایستگاه و سیاه‌چادرهایی در جاده‌های استان مستقر شدند.
او با اشاره به اینکه در موج دوم سفرهای نوروزی تدابیر لازم اندیشیده تا شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای باشیم، ادامه داد: علت ۸۴ درصد تصادفات استان عدم توجه به جلو است و باید تعداد نیروهای پلیس و امدادی در سطح جاده‌های استان افزایش دهیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی افزود: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون ۱۸ نفر در جاده‌های استان فوت کردند درحالی‌که در طرح نوروزی سال گذشته تنها ۱۱ نفر در جاده‌های استان فوت کردند.
عباس‌زاده گفت: صداوسیما و رسانه‌های برخط، مکتوب و مجازی استان به‌صورت ویژه رو عامل انسانی و فرهنگ ترافیکی کار کند چراکه گاه حتی در جاده‌های استاندارد نیز تصادفات وحشتناکی به علت بی‌توجهی عامل انسانی رخ می‌دهد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر موضوع ارتقای جاده‌های استان نسبت به سال قبل یادآور شد: عامل انسانی نقش مهمی در افزایش تصادفات دارد و در این راستا در خصوص فرهنگ‌سازی باید بیش از گذشته کار کنیم
او ضمن تأکید بر تقویت مدیریت جاده‌های خراسان یادآور شد: در این زمینه باید با همراهی دستگاه‌های متولی طرحی مهم و اثرگذار را طراحی و اجرایی کنیم.
محمدعلی کاوسی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان جنوبی اظهار کرد: هلال احمر خراسان جنوبی با ۶۷ پست و پایگاه عملیاتی در نوروز سال جاری در خدمت شهروندان عزیز است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه طرح عملیات امداد و نجات نوروزی هلال احمر با استقرار پایگاه‌های امداد و نجات در جاده‌ها و نقاط حادثه‌خیز از ۲۴ اسفند سال گذشته آغاز شد و تا ۱۵ فروردین ماه جاری ادامه دارد.
کاوسی با اشاره به اینکه ۷۸ مورد حادثه به هلال احمر خراسان جنوبی اعلام شده که امداد رسانی کرده‌ایم، ادامه داد: از مجموع حوادث به وقوع پیوسته در این مدت ۶۱ مورد جاده‌ای، سه مورد شهری، چهار مورد سیل و آب‌گرفتگی، ۹ مورد خدمات حضوری و یک مورد نیز حوادث کوهستانی بوده است.
او افزود: از این ۷۸ مورد شهرستان قاین با ۱۳ مورد رتبه اول، طبس با ۱۱ مورد در رتبه دوم و شهرستان فردوس با هشت مورد رتبه سوم و نهبندان با هفت مورد رتبه چهارم را در حوادث به خود اختصاص داده‌اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه از ۶۱ مورد حوادث جاده‌ای که به ما اعلام شده است، ۴۲ مورد واژگونی، ۱۵ مورد تصادف و یک مورد نقص فنی، سه مورد نیز انحراف و برخورد با مانع بوده است و زمان غالب این حوادث در ساعت ۱۳ تا ۱۶ بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی افزود: در طول دوران طرح بیشترین حوادث را نیز در تاریخ دوم فروردین و کمترین حوادث نیز در ۲۴ اسفندماه گزارش شده است.
کاوسی با بیان اینکه از ابتدای دوران طرح ۷۸ مورد مأموریت در هلال احمر داشته‌ایم که این میزان در ایام طرح نوروزی سال گذشته ۴۷ مورد بوده است که نشان از رشد ۶۶ درصدی مأموریت‌های هلال احمر در نوروز ۱۴۰۲ تاکنون است.
او یادآور شد: تعداد مجروحان حوادث جاده‌ای ما ۷۷ درصد و تعداد فوتی‌های گزارش شده به هلال احمر نیز ۳۰۰ درصد رشد داشته است.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا