میراث‌فرهنگی

۱۲ هزار و ۴۳۲ نفر از موزه‌های خراسان جنوبی دیدن کردند

معاون میراث‌‌فرهنگی خراسان جنوبی گفت: از ۲۶ اسفندماه ۱۴۰۲ تا 14 فروردین‌ماه جاری، ۱۲ هزار و ۴۳۲ نفر از موزه‌های استان دیدن کردند.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، وحید بهفرنژاد روز سه‌شنبه 14 فروردین‌ماه 1403 اظهار کرد: در ایام نوروز امسال ۱9 موزه خصوصی و دولتی در سطح استان برای بازدید علاقه‌مندان و گردشگران فعال بوده است.
معاون میراث‌‌فرهنگی خراسان جنوبی بیان کرد: از این تعداد ۱۱ موزه زیر نظر اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و ۶ موزه نیز به صورت خصوصی و 2 موزه توسط سایر ادارات، اداره و مدیریت می‌شود.
او افزود: در بین موزه‌های تحت مدیریت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در ایام نوروز سه موزه‌ مجموعه جهانی باغ اکبریه بیرجند شامل موزه باستان‌شناسی، مردم‌شناسی و مشاهیر و مفاخر ملی با ۲ هزار و ۳۶۳ مورد، بیشترین بازدید را داشته است.
بهفرنژاد ادامه داد: در حوزه موزه‌های خصوصی نیز موزه ژئوپارک طبس با هزار و ۹۵۹ بازدید بیشترین میزان بازدید را به خود اختصاص داده است.
معاون میراث‌‌فرهنگی خراسان جنوبی تصریح کرد: در این ایام علاوه به سه موزه باغ اکبریه بیرجند، ۲ موزه مردم شناسی و مشاهیر در خانه تاریخی سلطانی و موزه آب در قاین، موزه مردم شناسی در شهرهای فردوس، خضری، سرایان، نهبندان و طبس نیز در استان به روی علاقمندان باز بود.
او ادامه داد: همچنین در بخش خصوصی، موزه بشرویه، موزه عروسک، لباس و منسوجات سنتی، میراث پهلوانی بیرجند و موزه عکس قاین و موزه ژئوپارک طبس در ایام نوروز برای بازدید علاقمندان، مسافران و گردشگران باز بود.
بهفرنژاد تصریح کرد: با توجه به تقارن ماه رمضان با ایام نوروز، ساعت کاری موزه‌ها و اماکن فرهنگی – تاریخی استان از ساعت ۱۰ تا ۱۷ اعلام شد.
او با اشاره به کاهش ۳۸ درصدی بازدید از موزه‌های خراسان جنوبی نسبت به مدت مشابه سال قبل عنوان کرد: صدور یک بلیط برای بازدید از چند موزه (مجموعه جهانی باغ اکبریه بیرجند) و افزایش قیمت بلیط یکی از دلایل کاهش بازدید (بلیط) بوده است.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
fa_IRفارسی