میراث‌فرهنگی

پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت “روز جهانی موزه و هفته میراث‌فرهنگی”

بسم الله الرحمن الرحیم
٢9 اردیبهشت‌ماه روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث‌فرهنگی، فرصتی برای پاسداشت علم، اندیشه، هنر و تمدن پیشینیان این سرزمین است، میراث ماندگاری که از قلب تاریخ بجای مانده و بیانگر هویت، عظمت و شکوه ایران زمین است.
استان خراسان جنوبی، با داشتن بیش از هزار و ۵۵ اثر ملی، ۹ اثر جهانی (باغ و عمارت اکبریه بیرجند، بیابان لوت، مجموعه قنوات بلده فردوس، هنرصنعت حوله بافی روستای خراشاد و ژئو پارک طبس و ۴ کاروانسرای سرایان، ده‌محمد، خان و چهل پایه) و نیز ۷ پدر علمی، پدیده‌های طبیعی بی نظیر، آثار خشت و گلی فراوان و میراث مکتوب بجا مانده از گذشتگان، دارای پیشینه فرهنگی بسیار غنی است. گنجینه‌های گرانبهایی که حفاظت و صیانت از آنها وظیفه همگانی و همیشگی است.
اینجانب ضمن گرامیداشت روز جهانی موزه و میراث‌فرهنگی، هفته میراث فرهنگی را به تمامی فعالان این عرصه در استان خراسان جنوبی که در معرفی، حفظ و احیای میراث گرانقدر این دیار همت می‌ورزند، تبریک عرض می‌نمایم.
امید که بتوانیم در کنار هم و با هم‌افزایی هر چه بیشتر در معرفی ظرفیت‌های متعدد حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بکوشیم و از طریق شناساندن توانمندی‌های خراسان جنوبی به اقصی نقاط دنیا، راه‌های توسعه و تعالی این دیار زرخیز را تندتر از گذشته درنوردیم.
جواد قناعت
استاندار خراسان جنوبی

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
fa_IRفارسی