میراث‌فرهنگی

افتتاح نمایشگاه عکس روایت تاریخ در باغ و عمارت تاریخی رحیم‌آباد بیرجند

معاون میراث‌فرهنگی خراسان جنوبی گفت: به مناسبت روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث‌فرهنگی، نمایشگاه عکس روایت تاریخ در باغ و عمارت تاریخی رحیم‌آباد بیرجند افتتاح شد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، وحید بهفرنژاد امروز 29 اردیبهشت‌ماه 1403 در آیین افتتاح این نمایشگاه ضمن تبریک روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث‌فرهنگی گفت: شعارملی این هفته میراث‌فرهنگی، مشارکت مردمی، مسئولیت اجتماعی نام‌گذاری شده تا سرلوحه برنامه‌ها و اقدامات ترویجی و معرفی در این هفته و سال پیش‌رو در حوزه میراث‌فرهنگی در کشور باشد و انشالله با گسترش نقش مردم و توسعه مسئولیت اجتماعی با مشارکت کلیه دستگاه‌ها و نهادهای مردمی در حفاظت از میراث‌فرهنگی قدم‌های محکمی برداشته شود.
معاون میراث‌فرهنگی خراسان جنوبی بیان کرد: در نمایشگاه عکس روایت تاریخ 42 تابلو از عکس‌های برگزیده بخش معماری و میراث‌فرهنگی، دومین جشنواره ملی عکس میراث ماندگار خراسان جنوبی در معرض دید علاقمندان قرارگرفته است.
او خاطر نشان کرد: تاکنون دو دوره جشنواره ملی عکس میراث ماندگار خراسان جنوبی، به همت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان برگزار شده که دومین دوره این جشنواره خردادماه ۱۴۰۲ با حضور ۷۵ عکاس مطرح کشوری و استانی برگزار شد و عکاسان ۲ روز در بیرجند و ۲ روز در قالب اردوهای جداگانه به ۱۰ شهرستان استان سفر کردند و در سه بخش جداگانه با هم به رقابت پرداختند.
بهفرنژاد گفت: خروجی جشنواره ۲ هزار ۵۵۰ عکس با کیفیت بود که ۱۰۰ عکس توسط هیات داوران به عنوان عکس‌های برتر انتخاب شدند و در این نمایشگاه عکس‌های برگزیده بخش معماری و میراث‌فرهنگی به نمایش گذاشته شده است.
معاون میراث‌فرهنگی خراسان جنوبی گفت: این نمایشگاه از 29 اردیبهشت لغایت 4 خردادماه در محل باغ و عمارت تاریخی رحیم‌آباد صبح‌ها از ساعت 9 الی 13 و عصرها از ساعت 16 الی 19 پذیرای علاقمندان است.
او افزود: با توجه به اینکه امروز 29 اردیبهشت روز موزه برای آموزش و پژوهش نام‌گذاری شده است و به‌مناسبت روز جهانی موزه،‌ بازدید از موزه‌ها، پایگاه‌ها و اماکن تاریخی استان امروز رایگان خواهد بود.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
fa_IRفارسی