میراث‌فرهنگی

برگزاری نشست هم‌اندیشی مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی با اصحاب رسانه

نشست هم‌اندیشی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی با اصحاب رسانه در حوزهای  3 گانه صبح دوشنبه 11 اردیبهشت ماه 1402 برگزار شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، هادی شاه‌وردی در این نشست هم اندیشی اظهار کرد:بافت تاریخی محله «ته ده» بیرجند بااعتباری حدود پنج میلیارد تومان مرمت می‌شود.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی گفت: نوروز سال جاری اتفاقات بسیار خوبی در حوزه اطلاع‌رسانی و معرفی جاذبه‌های گردشگری خراسان جنوبی رخ داد.
او با اشاره به اینکه در سال گذشته ۳۰۰ دقیقه تولید محتوا داشتیم، بیان کرد: یکی از اتفاقات مهمی که پیگیر آن هستیم، تهیه یک بسته برای فصل گردشگری خراسان جنوبی است.
تدوین یک بسته برای فصول گردشگری خراسان جنوبی
شاه‌وردی ادامه داد: برنامه‌ریزی ما بر این است که سه ماه مهر، آبان و آذر را به‌عنوان ماه‌های هدف گردشگری استان قرار داده و در راستای جذب گردشگر رویدادهای و جشنواره‌های مرتبط با حوزه گردشگری را به این ماه‌ها منتقل کنیم.
او افزود: این موضوع نیاز به هم‌افزایی همه ادارات و دستگاه‌های مرتبط دارد که خواستاریم موردتوجه قرار گیرد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های اداره‌کل معرفی چهره‌های شاخص شهرستان‌ها است، گفت: یکی از چهره‌های فرهنگی بسیار مهم در خراسان جنوبی مرحوم آیت‌الله هادوی است.
شاه‌وردی با اشاره به اینکه در حال حاضر خانه مرحوم هادوی در ملکیت راه و شهرسازی است، ادامه داد: ما پیشنهاد داده‌ایم که این خانه در ملکیت راه و شهرسازی باقی بماند ولی در طی یک قرارداد، بهره‌برداری آن به میراث‌فرهنگی واگذار شود که تاکنون پاسخی دریافت نکرده‌ایم.
یک پیشنهاد برای بهره‌برداری از خانه مرحوم هادوی
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه البته در حوزه بازسازی و مرمت خانه مرحوم هادوی همکاری‌های خوبی با ما داشته‌اند، یادآور شد: سال گذشته درزمینهٔ مرمت خانه مرحوم آیت‌الله هادوی حدود ۱۵۰ میلیون تومان هزینه کردیم.
شاه‌وردی درزمینهٔ خانه شریف و امکان بازدید از آن ادامه داد: خانه شریف به‌صورت کامل به بهره‌برداری نرسیده و در صورت بهره‌برداری کامل و فعالیت قالب بوتیک هتل باید همیشه باز باشد.
او با اشاره به اینکه در حوزه مرمت بافت فرسوده شهرستان‌های استان برنامه‌ریزی‌های بسیار دقیقی داشته‌ایم، گفت: به‌عنوان‌مثال برای مرمت بافت محله «ته ده» بیرجند حدود ۴.۵ تا پنج میلیارد تومان در نظر گرفتیم.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی بابیان اینکه درزمینهٔ مرمت و بهسازی بافت قدیمی شهرستان‌ها به دنبال استفاده از ظرفیت ستاد بازآفرینی هستیم، ادامه‌داد: برای بافت قدیمی ثبت‌ شده در شهرستان بشرویه دو میلیارد تومان و برای خوسف یک میلیارد تومان گذاشتیم.
در پایان این جلسه از خبرنگاران فعال در ستاد خدمات سفرهای نوروزی تجلیل شد.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا