صنایع‌دستی

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری سربیشه حمایت از صنایع‌دستی را حفظ هویت فرهنگی جامعه دانست

مسئول میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سربیشه از بازدید معاون سیاسی فرماندار شهرستان به مناسبت هفته صنایع‌دستی از زیرساخت‌ها و کارگاه‌های صنایع‌دستی خبر داد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، هادی حق‌پناه گفت: در این بازدید روح‌الله نوری بر اهمیت توجه به صنایع‌دستی به‌عنوان یکی از راه‌های رونق گردشگری تأکید و طی آن در چند کارگاه تولیدی حضور یافت.
مسئول میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سربیشه اظهار داشت: از نتایج این بازدید قول همکاری فرمانداری در اتمام پروژه مرکز آموزش صنایع‌دستی شهرستان بود. ساخت این مرکز از سال ۹۲ آغاز که با توجه به اعتبارات اندک تخصیصی تاکنون پروژه به اتمام نرسیده و یکی از زیرساخت‌های مهم بخش صنایع‌دستی شهرستان سربیشه است.
حق‌پناه بابیان اینکه در حاشیه این بازدید از روستای هدف گردشگری چنشت نیز بازدید به عمل آمد، گفت: موضوعات گردشگری شهرستان نیز با معاون سیاسی فرمانداری موردبحث و گفتگو قرار گرفت که مقرر شد جلسه‌ای با حضور فعالین گردشگری به منظور بررسی موانع، مشکلات و راهکارهای رونق در بخش گردشگری در آینده‌ای نزدیک برگزار شود.
او گفت: طی این روز از پروژه در حال احداث مرکز آموزش صنایع‌دستی، کارگاه حوله بافی در روستای گورید بالا، کارگاه خراطی چوب و برک بافی در شهر مود بازدید و همچنین با حضور در منزل دو پیشکسوت صنایع‌دستی از تلاش‌های هنرمندان زهرا لشکری پور و مریم همت پور تقدیر و تشکر به عمل آمد.

مشاهده بیشتر

نمایندگی شهرستان سربیشه

آخرین اخبار و تازه‌ها از حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نمایندگی شهرستان سربیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا