صنایع‌دستی

نشست نمایندگان بنیاد علوی با معاونت صنایع‌دستی خراسان جنوبی در راستای تفاهم‌نامه کشوری

اولین نشست نمایندگان بنیاد علوی در راستای اجرای تفاهم‌نامه کشوری این بنیاد با معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، روز شنبه 10 تیرماه 1402 در محل معاونت صنایع‌دستی خراسان جنوبی با حضور کارشناسان این حوزه برگزار شد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، احراری نماینده بنیاد علوی ضمن تشریح نحوه اجرا و خدمات مدنظر تفاهم‌نامه، هنرمندان گروه نساجی سنتی را به عنوان جامعه هدف این پروژه در استان خراسان جنوبی مطرح کرد و اعلام داشت: حدود 600 میلیارد ریال اعتبار برای هدف‌گذاری اشتغال 2000 نفر در پنج استان کشور و در قالب تشکیل شبکه های تولیدی با حضور 60 پیشران در دستور کار قرار گرفته است.
نماینده بنیاد علوی، برگزاری دوره‌های آموزشی پیشرفته، طراحی تجهیزات و خلاقیت در تولید، استانداردسازی تولیدات و آموزش‌های مدیریت بازاریابی و فروش، رنگرزی سنتی و حمایت‌های بعدی در قالب برندسازی، بسته‌بندی و … را از اهداف این طرح بر شمرد.
جهانی مدیر منطقه شرق بنیاد علوی در حوزه اشتغال، هدف از این تفاهم‌نامه را حمایت از کسب و کارهای خرد بالاخص در مناطق محروم ذکر کرد که در فاز اول 5 استان شامل خراسان جنوبی، خراسان رضویی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان و ایلام در قالب تعریف پروژه های بزرگ و بر اساس الگوسازی و افزایش سهم مشارکت مردم و دستگاههای دولتی آغاز شده است که برای خراسان جنوبی 400 نفر اشتغال با میانگین 30 میلیون تومان تسهیلات در قالب شبکه هایی با حضور پیشران های آموزش دیده در نظر گرفته شده است.
مدیر منطقه شرق بنیاد علوی افزود: 400 نفر به دو شیوه تثبیتی و ایجادی انتخاب و تحت پوشش پیشران‌ها قرار خواهند گرفت‌. ایجادی ها افرادی هستند که دارای مهارت بوده و با برگزاری دوره های آموزشی پیشرفته به حد استاندارد تولید خواهند رسید و افراد تثبیتی هم دارای مهارت لازم برای پیوستن به این شبکه ها در شهرستانهای استان با معرفی پیشران ها انتخاب می‌شوند.
در ادامه کمیته فنی اجرایی این طرح در استان خراسان جنوبی شامل نماینده کشوری پروژه استانی بنیاد علوی، مدیر پروژه، نماینده استانی و هماهنگ کننده پیشران‌ها، معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان، کارشناس حوزه آموزش و توسعه و ترویج معاونت و مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های صنایع‌دستی استان به عنوان افرادعضو در کمیته مذکور انتخاب شدند و اولین جلسه با اعضای این کمیته نیز روز شنبه 10 تیرماه 1402 در محل اداره کل میراث‌فرهنگی استان برگزار شد.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا