صنایع‌دستی

برگزاری ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی با ۲۰۶ غرفه

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی از برگزاری ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی با حضور صنعتگران ۲۶ استان در قالب ۲۰۶ غرفه خبر داد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، هادی شاه‌وردی ظهر یک‌شنبه 28 آبان‌ماه 1402 در جلسه هماهنگی برگزاری ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی گفت: در ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی صنعتگران و هنرمندان ۲۶ استان در قالب ۲۰۶ غرفه دست ساخته‌های خود را ارائه می‌کنند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی با اشاره به این نکته که پنجمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی که سال گذشته برگزار شد، بازخورد بسیار خوبی در بین صنعتگران و وزارت میراث فرهنگی داشت، افزود: این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های استان از بعدازظهر روز دوشنبه 29 آبان‌ماه 1402 پذیرای بازدیدکنندگان از آن است.
شاه‌وردی افزود: ۱۱ غرفه این نمایشگاه به معرفی جاذبه‌های گردشگری شهرستان‌های استان اختصاص یافته است.
او با بیان اینکه نمایشگاه صنایع‌دستی با محوریت هنر دست و سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: ۲۸ غرفه نمایشگاه به تراش سنگ و ۷۴ غرفه به صنعتگران استان‌های کشور و ۳۴ غرفه هم به دستگاه‌های اجرایی فعال در حوزه صنایع‌دستی اختصاص یافته است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی تصریح کرد: در این نمایشگاه همچنین دو گروه برای برگزاری آموزش بازرگانی با هماهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی حضور دارند.
شاه‌وردی افزود: پنج چادر عشایری هم در فضای بیرون نمایشگاه قرار خواهد داشت و ۲۶ غرفه هم در دو بال ورودی نمایشگاه توسط مسئولان نمایشگاه دائمی استان، مواد غذایی عرضه خواهد کرد.
او با اعلام اینکه ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی از ۲۹ تا دو آذر برگزار می‌شود، متذکر شد: با استقرار تیم سیار صدا و سیمای استان در محل نمایشگاه اطلاع رسانی درباره آن با پخش برنامه‌های زنده انجام خواهد شد.
شاه‌وردی با اشاره به اینکه همزمان با نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی به میزبانی خراسان جنوبی، در استان گلستان هم جشنواره اقوام ایران زمین برگزار می‌شود، گفت: متقاضیان حضور در نمایشگاه صنایع‌دستی، نسبت به پنجمین نمایشگاه در سال گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته است.

 

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
fa_IRفارسی