صنایع‌دستی

برگزاری دوره آموزشی طراحی پارچه و آشنایی با اصول کار دستگاه‌های پارچه‌بافی در شهرستان فردوس

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فردوس از برگزاری دوره آموزشی طراحی پارچه و آشنایی با اصول کار دستگاه‌های پارچه‌بافی در شهرستان فردوس خبر داد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، کاظم شبنم‌زاده اظهار کرد: این دوره در راستای اجرای تفاهم‌نامه فی ما بین اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و بنیاد علوی و با همکاری شرکت پویندگان نساجی و جهاد دانشگاهی با هدف ارتقا سطح بافته‌های داری و ارزش آفرینی و اجرای نقوش مطرح دنیا روی پارچه‌ها در محل مرکز فنی و حرفه‌ای شهید راد مرد برگزار شد .
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فردوس ضمن تشکر از همکاری فنی و حرفه‌ای شهرستان در فراهم کردن فضای آموزشی گفت: این دوره با حضور دکتر عبدالله احراری عضو جهاد دانشگاهی بیرجند و توسط اساتید علی حاجی حسینی (طراحی پارچه و کالیته رنگرزی) و مجید حاجی حسینی (نقشه‌خوانی و کار با دستگاه ) در بازه زمانی 10 ساعته برای صنعتگران رشته حوله‌بافی شهرستان برگزار و آموزش‌های لازم به صنعتگران داده شد.
شبنم‌زاده ادامه داد: با هماهنگی‌های انجام شده مقرر شد دوره تکمیلی آموزش انواع رنگرزی نیز به‌زودی برای جامعه هدف برگزار شود.
او گفت: در پایان دوره نیز برای شرکت کنندگان گواهینامه آموزشی از طرف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی و فنی و حرفه‌ای صادر خواهد شد.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
fa_IRفارسی