صنایع‌دستی

فعالیت ۱۲ هزار صنعتگر صنایع‌دستی در خراسان جنوبی

معاون صنایع‌دستی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۱۲ هزار نفر صنعتگر صنایع‌دستی در حوزه‌های مختلف در شهرستان‌های استان خراسان جنوبی فعال بوده و شناسامه‌دار هستند.
به‌گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، حسنعلی فولادی در حاشیه ششمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی خراسان جنوبی بیان کرد: حوزه صنایع‌دستی استان در سه زمینه آموزش، تولید، فروش و بازاریابی به صنعتگران خدمات ارائه می‌دهد.
معاون صنایع‌دستی خراسان جنوبی افزود: جامعه صنعتگران صنایع‌دستی استان روز‌به‌روز در حال افزایش است و ایجاد اشتغال به واسطه صنایع‌دستی در استان از اهمیت زیادی برخوردار است.
فولادی اظهار کرد: آموزش عمومی و تخصصی در حوزه رشته‌های مزیت‌دار شهرستان‌ها و استان در طول سال برگزار می‌شود.
او با اشاره به حوزه بازاریابی و فروش صنایع‌دستی، ادامه داد: برای نخستین بار در ششمین نمایشگاه صنایع دستی استان با محوریت هنر دست و سنگ، غرفه ویژه مشاوره بازاریابی ایجاد شده که به صورت رایگان به همه صنعتگران مشاوره ارایه می‌دهد.
معاون صنایع‌دستی خراسان جنوبی عنوان کرد: در بحث تولید صنایع‌دستی نیز حمایت‌هایی از صنعتگران استان می‌شود مانند اعطای تسهیلات با نرخ‌های متفاوت، که سال گذشته خراسان جنوبی رتبه نخست اعطای تسهیلات در این زمینه را به خود اختصاص داد.
فولادی یادآور شد: بیش از ۴۴ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه صنایع دستی از محل بند «الف» تبصره ۱۸ با نرخ ۱۲ درصد و تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال انفرادی و پشتیبان به صنعتگران پرداخت شد.
او گفت: یکی از کار‌هایی که در حوزه صنایع‌دستی بر عهده ما هست زیرساخت‌های بازاریابی و فروش است، که در این زمینه اعزام صنعتگران به نمایشگاه‌های صنایع‌دستی را در برنامه داریم.
معاون صنایع‌دستی خراسان جنوبی از اعزام ۲۰ صنعتگر استان به نمایشگاه‌های صنایع‌دستی سراسری خبر داد و افزود: استقبال بی‌نظیری از نمایشگاه‌های صنایع‌دستی استان می‌شود همچنین متقاضیان زیادی دارد اما با کمبود فضا مواجه‌ایم.
فولادی بیان کرد: ششمین نمایشگاه صنایع دستی استان با محوریت هنر دست و سنگ علیرغم اینکه با نمایشگاه صنایع دستی استان گلستان (۲۹ آبان تا سه آذر) همزمان شده است، شاهد استقبال صنعتگرانی از تمام استان‌ها هستیم.
او ادامه داد: صنعتگرانی از ۲۶ استان کشور در قالب ۷۶ نفر در نمایشگاه صنایع‌دستی استان حضور دارند.
فولادی با تأکید بر اینکه نمایشگاه صنایع‌دستی امسال با موضوعیت و محوریت خاص هنر دست و سنگ در حال برگزاری است، اظهار کرد: در مجموع ۳۰۰ صنعتگر در ۲۱۴ غرفه این نمایشگاه حضور دارند.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا