صنایع‌دستی

معاون صنایع‌دستی و‌ هنرهای سنتی کشور: زنجیره ارزش سنگ‌های قیمتی خوسف، تکمیل می‌شود

معاون صنایع‌دستی و‌ هنرهای سنتی کشور وزارت میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: امیدوارم بتوانیم با تعیین بوم کسب و کار سنگ‌های قیمتی و تکمیل زنجیره ارزش بتوانیم برای خوسف، این‌ نگین گمشده کویر یک نام ویژه و برندینگ خاص ایجاد کنیم.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، مریم جلالی در حاشیه بازدید از پهنه سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی خوسف بیان کرد: تمام تلاش ما این است خوسف را جهان بشناسد، این گنج پنهان را کشف کنیم و با احترام به طبیعت و هنر و در نظر گرفتن همه شرایط سیاسی فرهنگی اجتماعی فرهنگی و سایر نام خوسف را در جهان پرآوازه کنیم.
معاون صنایع‌دستی و‌ هنرهای سنتی کشور وزارت میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد: این مسئولیت ماست و از همین ماه تمام تلاش خود را به همت همه مسئولان برای تکمیل زنجیره ارزش سنگ‌های قیمتی خوسف بکار می‌گیریم.
جلالی تصریح کرد: آنچه در زمین و آسمان است برای بهره‌برداری انسان آفریده شده و انسان هوشمند و هنرمند از هر آنچه در زمین است هنر می‌آفریند.
او بیان کرد: اینجا مزرعه سنگ‌های قیمتی و ارزشمندی است که به مدد هنر هنرمندان و دست صنعتگران خوسف می‌تواند تبدیل به ثروت شود.
جلالی اظهار داشت: اینجا مواد اولیه سنگ‌های گرانبها و تراش سنگی است که در جهان نمونه است، ما ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای داریم که این، مسئولیت ما را برای بهره‌برداری درست و تولید ثروت بیشتر می‌کند تا بتوانیم در گام دوم انقلاب اسلامی در پیشران پیشرفت از این ظرفیت‌ها چی خدادادی استفاده کنیم.
او عنوان کرد: این سنگ‌ها سطح ظاهری این دشت است، در زیر آن حتما سنگ‌های قیمتی‌تری است که نشان می‌دهد می‌توانیم زنجیره ارزش را از تولید، توزیع، طراحی و ایجاد محصول‌های جدید کامل کنیم.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا