صنایع‌دستی

میراث‌فرهنگی و گردشگری پیشران‌های اقتصادی خراسان جنوبی

استاندار خراسان جنوبی گفت: صنایع‌دستی و گردشگری خراسان جنوبی جزو پیشران‌های اقتصادی این استان است.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، جواد قناعت روز پنج‌شنبه ۲ آذر در نشست با معاون صنایع‌دستی کشور اظهار کرد: نگاه عالمانه و دلسوزانه به صنایع‌دستی و شناخت از مجموعه‌های صنایع‌دستی و گردشگری استان قابل قدردانی است.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه اگر کار خوبی در استان انجام شده نتیجه و تلاش‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و حمایت‌های وزارتخانه است، افزود: ششمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی استان فرصت مناسب و خوبی برای فعالان حوزه صنایع‌دستی استان و مجموعه‌های دیگر است، فرصتی است تا صنعتگران همدیگر را شناخته و تعامل برقرار کنند.
او تصریح کرد: کارهای زیبنده و ارزشمندی توسط وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و استان آغاز شده و ما نیز کمک می‌کنیم چراکه گردشگری و صنایع‌دستی یکی از پیشران‌های اقتصادی استان است که در گذشته زیاد جدی گرفته نشده بود.
قناعت ادامه داد: در دولت کنونی در کنار صنعت، معدن، کشاورزی، فناوری و مرز؛ حوزه گردشگری و صنایع‌دستی را ویژه می‌بینیم در این دولت حرکت‌های خودجوش و مردمی انجام شد که باید ساماندهی شود و آموزش‌های لازم و بازاریابی باید مدنظر قرار بگیرد.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه استان در نمایشگاه‌های متعدد شرکت می‌کند که تاکید کردیم شعار انگیزه بخش مشخص شود، گفت: لذا برای اولین بار در مجموعه میراث شعار «شرق باشکوه» بیان شد و استان با عنوان شرق باشکوه در نمایشگاه‌های کشور شرکت می‌کند.
او افزود: قرار شد در هر نمایشگاهی که برگزار می‌شود هر سری یک کار نو باشد لذا نمایشگاه کنونی با محوریت هنر دست و سنگ بسیار زیبا و تاثیرگذار است.
قناعت با بیان اینکه استان ظرفیت تبدیل شدن به شهرک تخصصی طلا، مس، حتی بنتونیت را دارد که یکی از پیوست‌های آن گردشگری است، ادامه داد: باید این ظرفیت‌ها را احیا و به همدیگر متصل کرد.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا