صنایع‌دستی

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور: صنایع‌دستی خراسان جنوبی هویت بخش و زیست بوم ایران است

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: صنایع‌دستی خراسان جنوبی هویت‌بخش و زیست بوم ایران است.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، مریم جلالی در اختتامیه ششمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی خراسان جنوبی افزود: مدیون هنرمندان، خانواده‌ها، مسئولان و خانواده‌های شهدا هستیم که از صدر اسلام تاکنون جان داده اند تا اقتدار ایران بماند.
معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور بیان کرد: در طول سال برخی اتفاقات خانواده‌ها را مرکز آماج تیرهای خود قرار داده اما اگر در ششمین نمایشگاه صنایع‌دستی در خراسان جنوبی هستیم این نشان از اعتلای خانواده ایرانی است.
جلالی تصریح کرد: صنعت صنایع‌دستی خانواده محور است و پیوند نسلی ایجاد می‌کند و ما نیز مدیون خانواده‌های اصیل ایرانی هستیم که این هنرها را از روزگار قدیم تاکنون حفظ کرده‌‌اند.
او گفت: اگر امروز اقتصاد ما رشد می‌کند و به تعبیر مقام معظم رهبری در آستانه رسیدن به قله هستیم این را مدیون تلاش خانواده‌ها می‌دانیم.
جلالی با اشاره به ششمین نمایشگاه صنایع‌دستی خراسان جنوبی، عنوان کرد: در این نمایشگاه رنگ‌آمیزی از ۲۶ استان جمع‌‌آوری شده و رنگین کمانی از هنر ایرانی به نمایش گذاشته شده است.
او با بیان اینکه صنایع‌دستی معیشت‌آفرین و هویت‌بخش است، گفت: صنایع‌دستی هنر اجدادی و زیست بوم من است و این خاصیت کویری است.
معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور افزود: امیدواریم این نمایشگاه‌ها که یک قدم ما را به رونق اقتصاد و همگرایی نزدیک‌تر می‌کند و یک حلقه از زنجیره ارزش است در همه عرصه‌ ها از جمله معرفی، تولید، عرضه و فروش موفق شود.
او گفت: خراسان جنوبی در پهنه‌ای از طبس تا نهبندان می‌تواند در عرصه جهانی نقش آفرینی کند.
جلالی بیان کرد: انتخاب مضمون هنر دست و سنگ برای نمایشگاه صنایع‌دستی ابتکاری برای تکمیل چرخه اقتصادی سنگ است که تا هنر دست مردم این دیار را به سمت جهانی شدن بکشانیم شود.
او ادامه داد: این اتفاق، جز با همفکری و همگرایی همه ارگان‌ ها، خانواده‌ها، مسئولان، برنامه‌ریزان، خانواده هنرمندان صنایع‌دستی و سایر میسر نمی‌شود.
معاون وزیر اظهار داشت: خوشحالم این اختیارات و اعتبارات به ثمر نشست و زمینه‌ای برای پاسداشت حوزه فرهنگی و رونق اقتصادی ایجاد کرد.
او ضمن گرامیداشت هفته بسیج، تصریح کرد: اعتقاد داریم همه خانواده‌ های ایرانی بسیجی هستند و هر خانواده می‌تواند کارگاه تولید عشق و عاطفه و سلامتی باشد.
جلالی تأکید کرد: صنایع‌دستی طی این سال‌ها فراز و فرودهای زیادی طی کرده که امیدواریم به مدد و همکاری مسئولان این صنایع‌دستی به صنایع زیستی و کاربردی تبدیل شود.
او گفت‌: امیدواریم صادرات صنایع‌دستی در چرخه تولید و ارزش پررونق شود که ظرفیت‌های خراسان جنوبی در این راستا حتماً مثمر است.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا