صنایع‌دستی

تجلیل از صنعتگران و هنرمندان صنایع‌دستی دارای معلولیت خراسان جنوبی

همزمان با هفته معلولین از صنعتگران و هنرمندان صنایع‌دستی دارای معلولیت و برگزیدگان جشنواره بین‌المللی همام استان، تجلیل شد.
به‌گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ومدیرکل بهزیستی استان، به‌همراه معاون صنایع‌دستی استان و جمعی از مسئولین این ادارات کل همزمان با هفته معلولین با بازدید از کارگاه حمایتی تولیدی دستان پرتوان بیرجند، مرکز توان‌بخشی حامی و موسسه خیریه حضرت رسول (ص)، ضمن عرض خداقوت و تبریک هفته معلولین از نزدیک در جریان فعالیت‌ها، توانمندی‌ها و اقدامات صورت‌ گرفته برای جامعه هنرمندان معلول قرار گرفتند.
هادی شاه‌وردی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گفت:.افراد دارای معلولیت صاحب توانمندی‌های بی‌شماری هستند که باید مورد توجه قرار بگیرد و زمینه شکوفایی آنان فراهم شود.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: صنایع‌دستی از جمله مشاغلی است که افراد دارای معلولیت با استعداد بالایی که در یادگیری و تولید محصولات هنری دارند، می‌توانند با امکانات در دسترس در این زمینه مشغول به کار شوند.
شاه‌وردی ادامه داد: صنعتگران و هنرمندان صنایع‌دستی دارای معلولیت همیشه نشان داده‌اند هیچ چیز مانع تبلور توانمندی‌های آن‌ها نیست و علی‌رغم شرایط سخت جسمانی آثار هنری شاخصی تولید می‌کنند.
در این بازدید‌ها از صنعتگران و هنرمندان صنایع‌دستی دارای معلولیت وبرگزیدگان جشنواره بین‌المللی همام استان و یک مربی این مراکز که موفق به کسب مهر اصالت کالا شده بود، تجلیل شد.

 

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا