صنایع‌دستی

بیمه 159 نفر از هنرمندان صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی محقق شد

معاون صنایع‌دستی خراسان جنوبی گفت: با تصویب وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و تایید سازمان تامین اجتماعی بیمه 159 نفر از صنعتگران فعال در سطح استان خراسان جنوبی محقق شد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، حسنعلی فولادی بیان کرد: صنعتگرانی که کارگاه تولیدی فعال داشته و نسبت به اخذ مجوز پروانه تولید صنایع‌دستی و گواهی مهارت فنی سازمان فنی و حرفه ای اقدام کنند، می‌توانند از مزایای بیمه هنرمندان و صنعتگران برخوردار شوند.
معاون صنایع‌دستی خراسان جنوبی افزود: طبق ابلاغیه صورت پذیرفته در این مرحله اولویت با هنرمندانی بوده که سابقه فعالیت چندین ساله در رشته‌های صنایع‌دستی داشته و در آستانه رسیدن به سن بازنشستگی هستند و یا افرادی که دارای درجه هنری بوده و یا سرپرست خانوار باشند.
او اذعان کرد: صنعتگران فعال صنایع‌دستی با اخذ یکی از مجوزهای سه‌گانه صنایع‌دستی می‌توانند از خدماتی از قبیل معافیت مالیاتی، بهره‌گیری از ظرفیت‌های بیمه بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی و بیمه روستائیان و عشایر و نیز حضور در نمایشگاه‌های ملی و سراسری صنایع‌دستی و … برخوردار شوند.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
fa_IRفارسی