صنایع‌دستی

پنج بازارچه صنایع‌دستی طی ایام نوروز در درمیان افتتاح می‌شود

مسئول میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان درمیان گفت: به مناسبت آغاز سال نو، پنج بازارچه نوروزی صنایع‌دستی و سوغات در شهرستان درمیان برگزار می‌شود.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، امیر‌اسماعیل شهسواری بیان کرد: این بازارچه‌ها در نقاطی چون قهستان با 10 غرفه، در اسدیه با پنج غرفه، در روستای بورنگ با هشت غرفه، در گزیک با هفت غرفه و یک بازارچه نوروزی در طبس مسینا برپا خواهد شد.
مسئول میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان درمیان بابیان اینکه تعدادی فروشگاه صنایع‌دستی و سوغات نیز در این شهرستان طی ایام نوروز خدمت‌رسانی خواهند داشت، ادامه داد: در شهرستان درمیان دو اقامتگاه بوم گردی نیز آماده پذیرایی از گردشگران است که این دو اقامتگاه در روستای هدف گردشگری فورگ و در روستای گسک فعالیت دارد.
شهسواری با تأکید بر اینکه درمیان به‌عنوان شهرستان دارالتقریب از جاذبه‌های گردشگری فراوانی برخوردار است، گفت: قلعه تاریخی روستای فورگ، سوزن‌دوزی روستای ماه‌بانو، مسجد جامع هندوالان و.. ازجمله این جاذبه‌ها هستند.
او افزود: درمجموع در شهرستان درمیان 300 اثر تاریخی وجود دارد که تعداد 101 اثر آن ثبت ملی شده است.
شهسواری یادآور شد: از نیمه اسفندماه تاکنون حدود هشت هزار گردشگر از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و گردشگری شهرستان درمیان بازدید کرده‌اند.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا