گردشگری

افتتاح و بهره‌برداری اقامتگاه بوم گردی در شهرستان فردوس

اقامتگاه بوم گردی عمارت سالار محمد شهرستان فردوس با حضور فرماندار، رئیس شورای اسلامی شهر فردوس، برخی مسئولین شهرستان و فعالان حوزه گردشگری افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، مهدی روشن فرماندار فردوس روز ۲۵ تیر ماه ۱۴۰۲ در آیین افتتاحیه اقامتگاه بوم گردی عمارت سالار محمد، با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان در ابعاد مختلف بویژه گردشگری اظهار داشت: رشد و رونق صنعت گردشگری مستلزم تکمیل و توسعه زیرساخت‌های گردشگری است و اقامتگاه‌های بوم‌گردی نیز با ساختار بومی و محلی می تواند نقش بسزایی در جذب گردشگر در شهرستان داشته باشد و در این زمینه همکاری همه‌جانبه دستگاه‌های اجرایی با سرمایه‌گذاران این صنعت نوپا و درآمد‌زا مورد تاکید است.
فرماندار شهرستان از سرمایه‌گذار مربوطه (خانم آزموده) به منظور مشارکت در ایجاد جاذبه و توسعه زیرساخت‌های گردشگری شهرستان تشکر و قدردانی کرد .
کاظم شبنم‌زاده رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان با بیان اینکه گردشگری محور توسعه شهرستان فردوس است، ابراز داشت: ظرفیت‌های بسیار بالایی در این شهرستان وجود دارد و تبدیل این پتانسیل‌ها به ظرفیت بالفعل و توسعه این بخش با همکاری سایر نهادهای اجرایی و تلاش سرمایه‌گذاران و فعالین این صنعت نوپا در دستور کار این اداره است.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فردوس افزود: عملیات اجرایی اقامتگاه بوم گردی عمارت سالار محمد واقع در فردوس (اراضی توکل) در سال ۱۴۰۰ آغاز شد و در حال حاضر با زیر بنای ۲۰۰ متر مربع و ظرفیت پذیرش ۲۰ نفر و اشتغال‌زایی۲ نفر بصورت مستقیم؛ آمادگی خدمات‌دهی مناسب به مسافران و گردشگران را دارد.
شبنم‌زاده گفت: برای ساخت و تجهیز واحد مذکور حدود ۴۰۰۰۰ میلیون ریال هزینه شده که هیچ تسهیلاتی به سرمایه‌گذار پرداخت نشده است.
او بیان کرد: با افتتاح این واحد گردشگری تعداد واحدهای بوم گردی فعال این شهرستان فردوس به تعداد ۱۸ مورد رسید
شبنم‌زاده ادامه داد: در حال حاضر در سطح شهرستان ۸ واحد گردشگری در زمینه بوم گردی؛ سفره‌خانه سنتی ؛ مجتمع تفریحی گردشگری و ….در دست است که مراحل ساخت آن با پیشرفت فیزیکی بالایی که دارد امید است تا پایان سال جاری به بهر‌ه‌برداری برسد .

مشاهده بیشتر

اداره شهرستان فردوس

آخرین اخبار و تازه‌ها از حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اداره شهرستان فردوس
دکمه بازگشت به بالا
fa_IRفارسی