گردشگری
موضوعات داغ

جشنواره انار و زعفران در تقویم رویدادهای گردشگری کشور به ثبت رسید

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی از ثبت جشنواره انار و زعفران در تقویم رویدادهای گردشگری کشور خبر داد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، هادی شاه‌وردی گفت: گواهینامه جشنواره انار و زعفران شهرستان فردوس در تقویم رویدادهای گردشگری جمهوری اسلامی ایران با شماره 2020916 به ثبت رسید و به استان ابلاغ شد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به برگزاری جشنواره انار و زعفران در سالیان گذشته در شهرستان فردوس، این جشنواره در سطح استانی به ثبت رسیده که در صورت تداوم برگزاری جشنواره، امکان ثبت آن در سطح ملی نیز وجود دارد.
شاه‌وردی اذعان داشت: جشنواره انار و زعفران به طور همزمان در شهرستان فردوس برگزار می‌شود و با توجه به اینکه شهرستان قاینات خاستگاه زعفران است، جشنواره زعفران (طلای سرخ قاینات) نیز در دست ثبت در تقویم رویدادهای گردشگری کشور است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی ضمن بیان اینکه ثبت رویدادهای گردشگری در دستور کار اداره‌کل قرار دارد، ادامه داد: رویدادهای گردشگری محرکی مهم در صنعت گردشگری استان هستند و در برنامه‌های توسعه و بازاریابی بسیاری از مقاصد نقش موثر و برجسته‌ای ایفا می‌کنند و برای رقابت‌پذیری مقصد اهمیت زیادی دارند.
او ادامه داد: وجود رویدادهای گردشگری متنوع در استان از جمله جشنواره‌های مربوط به برداشت محصولات کشاورزی مانند زرشک، زعفران، انار و عناب، آیین‌های سنتی، آیین‌هایی که مرتبط با نوروز هستند و … می‌تواند باعث ایجاد موج سفر به‌خصوص در فصل گردشگری استان باشند و ثبت رویدادها و اخذ گواهینامه ثبت آن از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی باعث شناخته شدن بهتر رویداد در سطح کشور خواهد شد.
شاه‌وردی تاکید کرد: تلاش و رویکرد جامعه گردشگری استان در جهت معرفی این‌گونه آیین‌ها در قالب رویدادهای گردشگری کشور با استمرار همراه خواهد بود و به عنوان رسالتی مهم در صنعت گردشگری خراسان جنوبی به شمار می‌رود .
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی گفت: جشنواره انار و زعفران فردوس می‌توانددر بازه زمانی یک الی 30 آبان‌ماه به منظور معرفی توانمندی‌های شهرستان و به ویژه شناساندن محصولی منحصر به فرد مانند انار فردوس توسط دستگاه‌های اجرایی متولی و با همکاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار می‌شود.

مشاهده بیشتر

اداره شهرستان فردوس

آخرین اخبار و تازه‌ها از حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اداره شهرستان فردوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
fa_IRفارسی