گردشگری

شروع دوره آموزش راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی در شهرستان طبس

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان طبس شروع دوره آموزش راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی در شهرستان طبس خبر داد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، محمد عرب گفت: دوره تور لیدری یا دوره‌های آموزشی راهنمای گردشگری، از دوره‌های مصوب وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است که زیر نظر این وزارتخانه در مؤسسات آموزشی دارای مجوز تدریس می‌شود.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان طبس افزود: هر یک از دوره‌های تور لیدری وزارت میراث‌فرهنگی به آموزش و تربیت تخصصی فراگیران در زمینه‌های مختلفی مانند راهنمای تور تاریخی و فرهنگی (تور لیدر فرهنگی) یا راهنمای تور طبیعت‌ گردی و… می‌پردازد.
عرب ادامه داد: با پیگیری صورت گرفته و اخذ مجوزهای لازم، اولین دوره آموزشی راهنمایان فرهنگی و تاریخی برای علاقمندان و فعالین این حوزه در شهرستان طبس با حضور حدود 20 نفر از علاقمندان آغاز شد.
او گفت: این دوره به مدت 430 ساعت آموزش به‌صورت آنلاین همراه با برگزاری کارگاه‌های آموزشی حضوری در مناطق گردشگری شهرستان و حضور اساتید و راهنمایان با تجربه با سرفصل‌هایی همچون شناخت اماکن تاریخی، زبان تخصصی، فنون و مهارت‌های تورگردانی، قوانین و مقررات، اخلاق حرفه‌ای، بهداشت سفر و کمک‌های اولیه، آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم، سخنوری و فن بیان، آموزش‌های عملی و… برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگانی که بتوانند آزمون پایان دوره را با موفقیت به پایان برسانند، گواهینامه پایان دوره و کارت راهنمایان گردشگری دریافت خواهند کرد.
عرب افزود: در نهایت، فراگیران پس از اتمام دوره و دریافت کارت تور لیدری، می‌توانند تور‌های گروهی یا انفرادی برگزار کنند؛ چراکه لازمه فعالیت قانونی به‌‌عنوان راهنمای تور، داشتن کارت تور لیدری مورد تایید وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی کشور است؛ در غیر این صورت، برگزاری تور تخلف محسوب می‌شود و در صورت بروز هرگونه حوادث احتمالی، تور تحت پوشش بیمه قرار نخواهد گرفت و مسئولیت حادثه به عهده راهنمای تور خواهد بود.

مشاهده بیشتر

اداره شهرستان طبس

آخرین اخبار و تازه‌ها از حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اداره شهرستان طبس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا