گردشگری

با حضور فرماندار سربیشه اقامتگاه کلاته سید بخش مرکزی شهر سربیشه افتتاح شد

با حضور فرماندار سربیشه، امام جمعه و جمعی از مسئولان شهرستانی اقامتگاه کلاته سید بخش مرکزی شهر سربیشه در چهارمین روز از هفته گردشگری افتتاح شد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، فرماندار سربیشه در مراسم افتتاح اقامتگاه کلاته سید بخش مرکزی سربیشه ضمن قدردانی از تلاش‌های سرمایه‌گذاران بخش خصوصی که در راستای ایجاد اقامتگاه‌ها با مرمت و بازسازی خانه‌های قدیمی اقدامی شایسته را بر عهده می‌گیرند، گفت: تبدیل خانه‌های قدیمی به اقامتگاه‌های بوم گردی گام موثری است که سبب رونق اقتصاد و اشتغال در شهرستان می‌شود وجان بخشیدن به خانه‌های تاریخی، صفا و صمیمیت و رونق دوران کودکی را برایمان به یاد می‌آورد.
محمدرضا لکزایی تصریح کرد: شهرستان سربیشه ظرفیت بالایی در زمینه گردشگری دارد لذا بایستی با مرمت هرچه بیشتر خانه‌های قدیمی و افزایش اقامتگاه‌های بوم‌گردی از این ظرفیت بیشتر استفاده کرد.
هادی حق‌پناه، مسئول میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سربیشه نیز در این مراسم ضمن تبریک هفته گردشگری، گفت: شهرستان سربیشه با جاذبه‌های طبیعی و گردشگری و اقلیم خوش آب و هوا ظرفیت‌‌های زیادی برای جذب گردشگر دارد و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری موجب ایجاد اشتغال پایدار می‌شود که این مهم در دستور کار میراث‌فرهنگی شهرستان قرار گرفته است ودر همین راستا چند طرح دیگر در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.
حق‌پناه ادامه داد: حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری و پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت به آنها از مهم‌ترین برنامه‌های میراث‌فرهنگی است.
او گفت: اقامتگاه کلاته سید با3 سوئیت و 8 اتاق و با مساحت 3500 متر و زیر بنای 400 در فاصله 4 کیلومتری شهر سربیشه برای خدمات رسانی (صبحانه-نهار- شام) در خدمت مسافران و گردشگران است.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا