گردشگری

بررسی مشکلات حوزه‌های سه‌گانه میراث فرهنگی شهرستان خوسف در نشست با بخشداران و شورا‌ها

مشکلات حوزه‌های سه‌گانه میراث فرهنگی شهرستان خوسف در نشستی با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان‌جنوبی، فرماندار، بخشداران و شورا‌های اسلامی شهر و بخش شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، مرمت و نجات‌بخشی بافت تاریخی ماژان و ارائه مشاوره‌های فنی، اجرای طرح بازآفرینی و سنگفرش در بافت‌های تاریخی ماژان و نوغاب، ساماندهی لون‌های روستای دستکن گارجگان، حصارکشی درختان ثبت ملی، احداث بازارچه صنایع‌دستی در خوسف و خور، فعال شدن کارگاه‌های صنایع‌‌دستی در روستای کوشه، جذب سرمایه‌گذار برای دق و کویر اکبرآبابه منظور ساخت کمپ گردشگری، اجرای طرح فاخر در مقبره ابن حسام با رعابت قانون و توسعه طرح گردشگری در روستای آرک از جمله درخواست‌ها و مشکلات مطرح شده در این جلسه بود.
هادی شاه‌وردی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان‌جنوبی در این نشست، گردشگری را یکی از بازو‌های پیشران توسعه اقتصادی استان اعلام کرد و گفت: یکی از مهمترین اولویت‌های شهرستان خوسف باید اقتصاد گردشگری باشد و در تحقق این مهم اداره میراث‌فرهنگی با کمک‌های اعتباری، فنی و مشاوره‌ای در کنار مردم و مسئولان شهرستان خواهد بود.
سیدعلی حسینی فرماندار شهرستان خوسف هم با اشاره به استفاده بهینه از فرصت‌های تاریخی و گردشگری در این شهرستان، خواستار تأمین اعتبار برای اجرای طرح‌های مرمتی برای حفظ بافت‌های تاریخی و معرفی سرمایه‌گذار به شهرستان شد.
محمدرضا خوشحال رئیس شورای اسلامی شهر خوسف نیز از تلاش‌های ارزشمند میراث‌فرهنگی در مرمت بنا‌های تاریخی، بهسازی و زیباسازی خیابان مطهری و اجرای طرح سنگفرش منظر فرهنگی خوسف قدردانی کرد و گفت:‌امیدواریم به همت مسئولان میراث‌فرهنگی این روند و نهضت مرمتی در شهرستان ادامه داشته باشد.

مشاهده بیشتر

نمایندگی شهرستان خوسف

آخرین اخبار و تازه‌ها از حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نمایندگی شهرستان خوسف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا