گردشگری

جشنواره برداشت خرمای طبس در تقویم رویدادهای گردشگری کشور به ثبت رسید

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی از ثبت جشنواره برداشت خرمای طبس در تقویم رویدادهای گردشگری کشور خبر داد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، هادی شاه‌وردی گفت: گواهینامه جشنواره برداشت خرمای طبس در تقویم رویدادهای گردشگری جمهوری اسلامی ایران با شماره 20209440 به ثبت رسید و به استان ابلاغ شد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی بیان کرد: در خراسان جنوبی یک هزار و 503 هکتار نخلستان وجود دارد، که حدود 80 درصد آن یعنی نزدیک به هزار و 213 هکتار مربوط به شهرستان طبس است. مشهورترین خرمای طبس از نوع کبکاب است
شاه‌وردی گفت:. فصل برداشت خرما در شهرستان نخل خیز طبس فرصتی برای رونق گردشگری است، چراکه برداشت این محصول مغذی با ادوات و شیوه خاصی همراه است که دیدن آن برای گردشگران از جذابیت بالایی برخوردار است و نیاز به معرفی و حمایت دارد.
او افزود: گردشگران در جشنواره برداشت خرمای طبس می‌توانند کار طاقت‌فرسای خرماچینی، پاکسازی، چگونگی کارتن‌گرفتن آن و آداب و رسومی را که همزمان با برداشت این محصول برگزار می‌شود، از نزدیک درک و لمس کنند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی گفت: پس از ثبت این رویداد تلاش براین خواهد بود که در زمان برداشت خرما و فصل خرماپزان در شهرستان طبس، برای تورهای ورودی مختص این جشنواره برنامه‌ریزی لازم انجام شود تا در شاخه‌های گردشگری کشاورزی و گردشگری خوراک یکی دیگر از جاذبه‌های استان به علاقه‌مندان معرفی و شناسانده شود .

 

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا