گردشگری

دومین تور آشناسازی (اینفو) راهنمایان گردشگری استان خراسان جنوبی برگزاری می‌شود

معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی از برگزاری دومین تور آشناسازی (اینفو) راهنمایان گردشگری استان خبر داد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، مرتضی عربی بیان کرد: این تور با حضور بیش از 40 نفر از راهنمایان گردشگری و دانش‌آموزان علاقه‌مند به نجوم در شهرستان نهبندان و در محل کوه‌های مریخی برگزار خواهد شد.
معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی افزود: این تور با هدف آشنایی با قابلیت‌های گردشگری نجومی و آسمان تاریک نهبندان، رصد آسمان با ابزارهای اپتیکی حرفه‌ای به منظور لمس تجربه مخاطب و شبکه‌سازی و تعامل راهنمایان و فعالین گردشگری اجرا می شود.
عربی ادامه داد: در طی برگزاری این برنامه دانش‌آموزان علاقه مند به نجوم نیز حضور خواهند داشت و کارگاهی با همکاری انجمن نجوم استان برای ایشان در نظر گرفته شده است.
او گفت: این برنامه با همکاری اداره‌کل و نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نهبندان، فرمانداری و آموزش و پرورش نهبندان، انجمن نجوم استان، موسسه آموزش گردشگری علوم خیام بیرجند و دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری سایه سیر شرق برگزار می‌شود.
عربی بیان کرد: اجرای این‌گونه برنامه‌ها در تدوین برنامه‌های مختلف گردشگری و تعریف شاخه‌های جدید گردشگری برای استان به منظور اجرای تورهای تخصصی بسیار مفید و حائز اهمیت است .

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا