گردشگری

پرداخت تسهیلات به طرح‌های گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی از محل منابع بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 1401 کل کشور

مسئول دایره تسهیلات اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی از پرداخت تسهیلات به طرح‌های گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی از محل منابع بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 1401 کل کشورخبر داد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، روح‌الله حاجی‌پور گفت: حمایت از بخش خصوصی همواره یکی از اولویت‌های این اداره کل برای تکمیل زیرساخت‌های گردشگری، افزایش نرخ اشتغال‌زایی کارگاه‌های صنایع‌دستی و توسعه طرح‌های مرتبط با حوزه های گردشگری و صنایع‌دستی است که نهایت تلاش برای تحقق این موضوعات صورت می‌گیرد.
مسئول دایره تسهیلات اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی اضافه کرد: متقاضیان طرح‌های گردشگری و صنایع‌دستی در استان می‌توانند با ارائه درخواست، مدارک، مستندات و طرح توجیهی، در مسیر دریافت تسهیلات با شرایط ذیل، به بانک‌های عامل برای بررسی و پرداخت معرفی ‌شوند.
حاجی‌پور گفت: حوزه گردشگری سرمایه در گردش حداکثر 12 ماه و مدت تسهیلات سرمایه ثابت حداکثر 7 سال (شامل دوران مشارکت و تنفس حداکثر 2 سال و بازپرداخت 5 سال) است و نرخ سود تسهیلات اعطلایی 13 الی 15 درصد خواهد بود.
او افزود: حوزه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی تسهیلات پرداختی در قالب حمایت از ایجاد و توسعه کارگاه‌های انفرادی، حمایت از ایجاد و توسعه کارگاه‌های گروهی، ایجاد بازارچه صنایع‌دستی و ایجاد خانه‌های صنایع‌دستی و …. است
مسئول دایره تسهیلات اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی ادامه داد: نرخ تسهییلات اعطایی به صنعتگران 13 الی 15 درصد است دوران پرداخت تسهیلات در قالب سرمایه در گردش حداکثر 12 ماهه و تسهیلات سرمایه ثابت حداکثر 4 ساله خواهد بود.
حاجی‌پور تاکید کرد: متقاضیان تسهیلات در حوزه‌های گردشگری و صنایع‌دستی حداکثر تا تاریخ 15 بهمن 1402 به ادارات و نمایندگی‌های استان برای ارایه درخواست و تکمیل مدارک اقدام کنند و در صورت بروز هرگونه مشکل و ابهام می‌توانند با شماره 31751085 واحد تسهیلات اداره‌کل تماس بگیرند.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا