گردشگری

12 پروژه گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان طبس همزمان با دهه مبارک فجر به بهره‌برداری رسید

مدیرکل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی گفت: 12 پروژه گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان طبس همزمان با دهه مبارک فجر به بهره‌برداری رسید.
به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، هادی شاه‌وردی گفت: همزمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، اقامتگاه بوم‌گردی آقا میرزا در روستای خسروآباد شهرستان طبس با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی و مردم روستای خسروآباد به بهره‌برداری رسید.
مدیرکل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی افزود: این اقامتگاه دارای 5 اتاق و یک سوئیت با ظرفیت اسکان 40 نفر در شبانه روز و حجم سرمایه‌گذاری 25 میلیارد ریال که مبلغ 4500 میلیون ریال تسهیلات از محل منابع تبصره 16 پرداخت شده است.
شاه‌وردی ادامه داد: این پروژه به نمایندگی از 11 پروژه دیگر که در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری با حجم سرمایه‌گذاری و اعتباری بالغ بر 56500 میلیون ریال که مبلغ 40500 میلیون ریال در قالب تسهیلات کم‌بهره، انجام شده ، در دهه مبارک فجر به بهره‌برداری رسید و با ظرفیت اسکان این اقامتگاه، مجموع ظرفیت اسکان شهرستان طبس به‌عنوان قطب گردشگری استان خراسان جنوبی در یک شبانه روز حدود 1200 نفر است.
او از فرمانداری ویژه شهرستان طبس و مجموعه مدیریتی شهرستان طبس و رئیس و همکاران اداره میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی تشکر کرد و گفت: اقامتگاه آقا میرزا چهلمین اقامتگاه بوم‌گردی شهرستان طبس است و اکنون تاسیسات گردشگری شهرستان اعم از هتل، بوم‌گردی، مجتمع‌های گردشگری، سفره‌خانه، رستوران و … بیش از 80 مورد است.
جواد اشرفی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز در این مراسم ضمن تشکر از سرمایه‌گذار مجموعه، طبس را در دو مورد از پیشران های اصلی استان، سرآمد و قطب استان دانست و گفت: حقیقتاً طبس قطب گردشگری و معدنی استان است و اقدامات خوبی در حوزه گردشگری خصوصاً صورت گرفته و این اقامتگاه نیز خیلی زیبا و با معماری و محوطه سازی درست و با الگوی بومی منطقه ساخته شده است.
معاون استاندار بر حمایت از سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری تاکید کرد و گفت‌: در مرکز استان بر حمایت‌های مالی و … تاسیسات گردشگری تاکید کرده‌ایم و امیدواریم مشکلات زیرساختی مجموعه‌ها را نیز بتوانیم برطرف کنیم.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا