گردشگری

سرمایه‌گذاری در گردشگری و صنایع‌دستی، راه عبور از درآمدهای ناپایدار

رئیس اتاق تعاون خراسان جنوبی، در بازدید از پاویون استان در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته، گردشگری و صنایع‌دستی را یکی از پیشران‌های اقتصادی دانست و گفت: «برای عبور از درآمدهای ناپایدار می‌توانیم به سمت سرمایه‌گذاری در گردشگری و صنایع‌دستی حرکت کنیم؛ چراکه این حوزه درآمدزا بوده و مقرون به صرفه است».
حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ۷۲۴پرس، با اشاره به تولید صنایع‌دستی در استان، افزود: «این حوزه یک منبع اقتصادی برای خانوارها نیز محسوب می‌شود و می‌توانند با کمترین هزینه بیشترین درآمد را داشته باشند».
🔹 وی، با بیان اینکه خراسان جنوبی مهد علم و ادب و گردشگری است، تصریح کرد: «لازم است به ظرفیت‌های گردشگری استان توجه شود؛ شرکت در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی مربوط به حوزه گردشگری و صنایع‌دستی، نقش مؤثری در معرفی شهرستان‌ها و استان دارد».
رئیس اتاق تعاون خراسان جنوبی، اظهار داشت: «اتحادیه صنایع‌دستی و گردشگری از زیرمجموعه‌های اتاق تعاون بوده که نقش مهمی را در دیده‌شدن ظرفیت‌های استان ایفا می‌کند و ما باید ابتدا در سیاست‌گذاری و سرمایه‌گذاری گام برداریم تا به همان نسبت آورده داشته باشیم؛ برنامه‌ریزی‌های نمایشگاه بهاره انجام شده و منتظر ابلاغیه‌های لازم هستیم».

مشاهده بیشتر

مدیر وب‌سایت

واحد آمار و فناوری اطلاعات - مدیر وب‌سایت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا