گردشگری

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی: برنامه‌ریزی‌های لازم برای آمادگی کامل در طرح نوروزی 1403 صورت گیرد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی در ستاد اجرایی خدمات سفر استان تاکید کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم برای آمادگی کامل در طرح نوروزی امسال صورت گیرد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، علیرضا عباس‌زاده گفت: با توجه به برگزاری انتخابات، برنامه‌ریزی‌های ستاد سفر امسال بعد از انتخابات انجام خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی در این جلسه با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان و عید نوروز در سال ۱۴۰3، اظهار داشت: استان خراسان جنوبی در مسیر عبور مسافرین زیارتی مشهد مقدس قرار دارد که در این شرایط باید توجه و نظارت ویژه‌ای به نمازخانه‌ها و مجتمع‌های بین‌راهی داشته باشیم .
عباس‌زاده از کمیته‌های تخصصی خواست تا برنامه‌های اساسی را تدوین و در جلسه بعدی ستاد خدمات سفر ارائه کنند.
او همچنین بر لزوم ارائه نیازها، چالش‌ها، برنامه‌ها و سطح خدمات مورد نیاز توسط هر یک از کمیته‌ها در جلسه بعد تاکید کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی مسائل ترافیکی و کنترل جاده‌ها را از مهم ترین مباحث در ایام نوروز عنوان کرد و گفت: با توجه به تجربه سال قبل، نقاط حادثه‌خیز استان رصد و برنامه‌ها و پیش‌بینی برای آمادگی کامل در طرح نوروزی امسال صورت گیرد.
عباس‌زاده همچنین بر ساماندهی و نظارت بر نمازخانه‌های بین‌راهی و آمادگی آنها برای سفرهای نوروزی تاکید کرد.
او گفت: تا پایان تعطیلات عید فطر موج سفرها را در استان خواهیم داشت.
هادی شاه‌وردی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، دبیر ستاد و رئیس کمیته خدمات اسکان و رفاه گفت: هر سال وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای ارایه خدمات بهینه به مسافران و گردشگران نسبت به برگزاری جلسات ستاد سفر در استان اقدام می‌کند که با همکاری و همیاری همه دستگاه‌ها در سطح ملی و استانی به انجام می‌رسد.
شاه‌وردی تاکید کرد: امسال هم در همین راستا دستورالعمل مدیریت سفر مشخص شده که مختص به ایام نوروز و تابستان نیست و در تمام سال ماهیت اجرایی پیدا کرده است.
او گفت: امسال پیک سفر را از 24 اسفندماه سالجاری لغایت 25 فروردین سال 1403 خواهیم داشت که بر طبق آن کلیه دستگاه‌های عضو ستاد همانند سال گذشته ملزم به ثبت آمار در سامانه جامع نظارت، آمار و اطلاعات تاسیسات گردشگری هستند که از پارسال سامانه جانا از حالت آزمایشی خارج شده است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی به کمیته‌های ذیل ستاد اشاره کرد و گفت: این کمیته‌ها باید با برنامه‌ریزی مدون در ایام باقی مانده سال، نسبت به برگزاری جلسات اقدام کنند تا بتوانیم خدمات مناسبی به مسافران ارائه دهیم.
شاه‌وردی بیان کرد: با توجه به اینکه ایام نوروز با ایام ماه مبارک رمضان تلاقی خواهد داشت رعایت موازین، قوانین شرعی و عرفی را مدنظر قرار دهیم که بر اساس تجربه سال‌های گذشته سفرها کماکان در ایام ماه مبارک رمضان ادامه دارد و ضرورت آمادگی و هماهنگی بین دستگاهی نیاز است.
شاه‌وردی گفت: با توجه به اینکه ملاک ارزیابی وزارت‌خانه از استان‌ها در دو بخش برگزاری جلسات و گزارش های خروجی از سامانه جانا خواهد بود، خواستار اهتمام و جدیت بیشتری در احصا و درج داده های آماری هستیم.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا