گردشگری

بازدید استاندار خراسان جنوبی از فعالیت‌های ستاد اجرائی خدمات سفر شهرستان طبس

استاندار خراسان جنوبی با همراهی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس، جمعی از مدیران کل ستادی و مسئولین شهرستانی از فعالیت‌های ستاد اجرائی خدمات سفر شهرستان طبس بازدید کرد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی؛ جواد قناعت عصر روز جمعه 10 فروردین‌ماه 1403 ابتدا از فعالیت‌های ستاد در شهر دیهوک شامل حضور دستگاه‌های خدماتی و امدادی در پست‌های نوروزی و نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات محلی و سیاه چادر عشایری شهر دیهوک، بازدید کرد و دقایقی با هنرمندان و نیروهای حاضر در محل کشیک‌ها گفتگو کرد.
بازدید از بازارچه سوغات محلی و پایگاه امدادی روستای تاریخی و هدف گردشگری اصفهک و پایگاه انتظامی و جاده‌ای روستای خسروآباد از دیگر برنامه‌های استاندار خراسان جنوبی بود.
او در شهر طبس از نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات محلی و سیاه‌چادرهای عشایری برپا شده در محل باغ تاریخی گلشن بازدید کرد و دقایقی با غرفه‌داران گفتگو کرد.
قناعت گفت: علیرغم کاهش سفرهای نوروزی بدلیل تقارن با ماه مبارک رمضان، اکثر غرفه‌داران از میزان فروش محصولات خود رضایت داشتند و گزارشات حاکی از افزایش فروش تولیدات صنایع‌دستی و سوغات محلی است و باید به سمت ایجاد بازارچه‌های دائمی فروش محصولات صنایع دستی حرکت کنیم.
استاندار خراسان جنوبی افزود: امسال 37 سیاه چادر عشایری در سطح استان برپا شده که با هدف ساماندهی نقاط حادثه‌خیز بوده و کاهش محسوس تصادفات در سطح جاده‌ای استان بوده‌ایم.
استاندار خراسان جنوبی و هئیت همراه در ادامه از ستاد اسکان آموزش و پرورش و پایگاههای انتظامی و اطلاع‌رسانی شهر طبس بازدید کرد و در مراسم شب احیاء نوزدهم ماه مبارک رمضان در محل آستان مبارک حسین بن موسی الکاظم ع حضور یافت.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا