گردشگری

بیش از ۶۳۴ هزار مسافر در خراسان جنوبی اقامت کردند

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی گفت: در بازه زمانی ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۳ فروردین‌ماه جاری ۶۳۴ هزار و ۹۷۳ نفر در اقامتگاه‌های رسمی، غیررسمی و اضطراری استان اسکان یافتند.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، هادی شاه‌وردی روز سه‌شنبه 14 فروردین‌ماه 1403 بیان کرد: در این مدت یک میلیون و ۲۸۰ هزار و ۴۹۷ مسافر و گردشگر از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی استان بازدید کردند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی بیان کرد: میزان اقامت در اقامتگاه‌های رسمی زیرپوشش اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ۱۵۵ هزار و ۵۰۰ نفر معادل ۲۴.۴۹ درصد ثبت شده است.
او گفت: همچنین میزان اسکان در اقامتگاه‌های غیررسمی ۴۷۸ هزار و ۷۸۳ نفر معادل ۷۵.۴۰ درصد و اقامتگاه‌های اضطراری ۶۹۰ نفر ثبت شده است.
شاه‌وردی تصریح کرد: در این مدت میزان اقامت در اقامتگاه‌های رسمی و غیررسمی استان ۳۴ درصد و بازدید از جاذبه‌های گردشگری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۲ درصد کاهش یافته است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی گفت: در بازه زمانی سفرهای نوروزی امسال ۲۶۶ مورد بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری استان انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۳ درصد رشد داشته است.
او اضافه کرد: از مجموع بازدیدهای نظارتی ۴۰ مورد از مراکز اقامتی، ۱۲۰ مورد دفاتر خدمات مسافرتی، ۱۴ مورد رستوران‌ها و مابقی از مراکز پذیرایی و بین راهی بود که منجر به ۲۰ مورد تشویق، ۶۹ مورد تذکر و سه اخطار کتبی شد.
شاه‌وردی گفت: ۱۴۱ واحد تاسیسات گردشگری با بیش از ۹۸۱ اتاق و اسکان ۲ هزار و ۹۴۵ نفر در استان به مسافران و گردشگران نوروزی استان خدمات اریه کردند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی افزود: همچنین در این مدت بیش از ۴۰ بقعه با ۱۴۱ سوییت و ۵۷۵ اتاق خواب، ۱۱۰ سوییت تحت نظارت آستان قدس رضوی، ۱۲۳ آموزشگاه با ۸۶۰ کلاس درس و ۴۰ کمپ موقت با ظرفیت تقریبی حدود ۲۰ هزار نفر نیز برای اسکان مسافران نوروزی مهیا شد.
او بیان کرد: با توجه به تقارن ماه رمضان و نوروز امسال میزان اسکان مسافران در امامزادگان و بقاع متبرکه استان نسبت به سال‌های قبل افزایش بیشتری داشته است.
شاه‌وردی اظهار کرد: به منظور ساماندهی نقاط حادثه‌خیز استان ۳۹ سیاه‌ چادر عشایری به همت اداره‌کل عشایر در ۳۷ نقطه شهری و روستایی استان نصب شد که مورد استقبال مسافران و گردشگران قرار گرفت و بدون شک در کاهش تصادفات نیز تاثیر بسزایی داشته است.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا