گردشگری

حضور گردشگران خارجی در روستای اصفهک

رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان طبس، از حضور یک گروه 22 نفره از گردشگران خارجی در شهرستان طبس خبر داد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، محمد عرب بیان کرد: این گروه از کشورهای استرالیا، انگلیس و … به مدت دو شبانه‌روز در روستای اصفهک شهرستان طبس اقامت داشتند و علاوه بر شرکت در ورکشاپ‌های مرمت بافت تاریخی روستا و بازدید از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری روستای اصفهک از شهر طبس و منطقه نمونه چشمه آبگرم مرتضی علی و طاق شاه عباسی بازدید کردند.
رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان طبس افزود: پرونده ثبت جهانی روستای اصفهک برای سازمان جهانی گردشگری ارسال شده و در صورت تایید این روستا به‌عنوان پنجمین اثر ثبت جهانی شهرستان طبس بعد از ژئو پارک جهانی طبس، کاروانسرای چهل پایه، کاروانسرای ده محمد و کاروانسرای خان، معرفی خواهد شد.
او گفت: در شش ماه گذشته بیش از 40 نفر گردشگری خارجی در روستای اصفهک اقامت داشته‌اند و از جاذبه‌های گردشگری ژئوپارک جهانی طبس بازدید کردند.
عرب ادامه داد: تنوع جاذبه‌های گردشگری شهرستان طبس باعث ورود گردشگران زیادی از اقصی نقاط ایران عزیز به این شهرستان شده و خصوصاً این شهرستان یکی از مقاصد گردشگران خارجی شده که به کشورمان سفر می‌کنند.
رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان طبس گفت: بافت تاریخی روستای اصفهک با شماره 31336 ثبت ملی شده است. مرمت بافت به همت گروهی از جوانان آغاز و کماکان ادامه دارد و نسل جوان در حال مرمت خانه‌های ابا و اجدادی خود هستند. تاکنون 7 اقامتگاه بوم گردی در بافت روستا ایجاد شده و یک اقامتگاه دیگر نیز در سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید و تعداد خانه‌های در حال مرمت نیز رو به افزایش است.

مشاهده بیشتر

اداره شهرستان طبس

آخرین اخبار و تازه‌ها از حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اداره شهرستان طبس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
fa_IRفارسی