گردشگری

اجرای مسیر گردشگری بند امیرشاه بیرجند در دستور کار

فرماندار بیرجند گفت: پیشنهاد ایجاد مسیر گردشگری بند امیرشاه بیرجند به عنوان یک مسیر گردشگری به طول 9 کیلومتر به میراث فرهنگی استان ارایه شد و این اداره کل سال اینده مطالعات ایجاد مسیر را انجام می دهد به یقین دولت از این پروژه حمایت خواهد کرد چرا که باعث اشتغال زایی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی علی فاضلی فرد در بازدید از غرفه خراسان جنوبی در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی در تهران اظهار داشت: شهرستان بیرجند دارای 230 هزار جمعیت است و متاسفانه نسبت به جمعیت بیرجند حوزه گردشگری ضعیف است.

فرماندار بیرجند در ادامه گفت: راه اندازی مرکز گردشگری بند دره اقدامی ارزشمند بود که از یکسال گذشته در حال انجام است. تلاش می شود تا مشابه این پروژه در بند امیرشاه بیرجند به عنوان یک مسیر گردشگری به طول 9 کیلومتر ایجاد شود.

وی با بیان اینکه در سال جاری اعتبارات حوزه گردشگری را 2 برابر افزایش یافت افزود: صنایع دستی و صنایع خُرد بیرجند امسال رونق خوبی داشته است و مهم ترین مشکل بحث بازاریابی و فروش است و این نوع نمایشگاه ها به بازاریابی و ایجاد آن زنجیره فروش می شود.

فاضلی فرد بیان کرد: صنایع دستی خُرد بسیاری از جمله توبافی و گوهرسنگ و چرم دوزی در بیرجند وجود دارد و این محصولات به کشورهای مختلف صادر می شود اما کافی نیست و باید توسعه پیدا کند.

فرماندار بیرجند با اشاره به راه اندازی نمایشگاه صنایع دستی در کنار فرهنگسرای بیرجند گفت: این نمایشگاه فرصت خوبی برای حضور و ارئه محصولات تولیدی صنایع خُرد است و این نمایشگاه می تواند به معرفی صنایع دستی استان کمک کند.

وی ادامه داد: در قدم اول سه خانه محله خراطی، گوهرسنگ و صنایع دستی شماره 2 به صورت رایگان در اختیار سمن ها و بخش خصوصی قرار گرفته است.

گفتنی است؛ توانمندی ها و گنجینه ای از داشته های خراسان جنوبی در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی در تهران ارائه شد.

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا