گردشگری

امکان استفاده سرمایه‌گذاران از ظرفیت پارک‌های جنگلی خراسان جنوبی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: پارک‌های جنگلی در شهرهای قاین، سرایان و بشرویه دارای امکانات زیرساختی خوبی هستند و سرمایه‌گذاران با حفظ پوشش گیاهی می‌توانند برای جذب گردشگر از این پارک‌ها بهره ببرند.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، علیرضا نصرآبادی در بازدید از غرفه خراسان جنوبی در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی در تهران اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های طبیعت در حوزه صنعت گردشگری یکی از مهم ‌ترین موضوعاتی است که در جهان مطرح است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی در ادامه بیان کرد: خراسان جنوبی در دو بخش از جمله احاطه و مدیریت پارک‌های جنگلی در قاین، سرایان و بشرویه آماده همکاری با صنعت گردشگری استان را دارد و این پارک‌ها دارای امکانات زیرساختی و فضای خوبی جهت جذب گردشگر با تکیه بر حفظ پوشش گیاهی است.
نصرآبادی ادامه داد: هر نوع کاری به لحاظ سرمایه‌‌گذاری و جذب مسافر در این فضاها با حفظ پوشش گیاهی می‌توان انجام داد و ظرفیت ایجاد زائرسرا و رستوران و غیره را دارد.
او به حمایت‌های منابع طبیعی در خصوص جذب سرمایه‌گذار گفت: در حوزه تهیه طرح آمادگی داریم تا نمونه‌های طرح آماده شده را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار داریم و شهرداری‌ها بدون مزایده می‌توانند این پارک‌ها را تحویل بگیرند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با اشاره به ذخیره‌گاه‌های منحصر‌به‌‌فرد در استان عنوان کرد: در زیرکوه و طبس طبیعت منحصر به فردی داریم که می‌توانند سبب جذب گردشگران بهاری شود و کویر استان یکی از مناطق گردشگری است که در جهان نمونه است و می‌توانند پذیرای گردشگران طبیعت باشد.
نصرآبادی در پایان گفت: متناسب با ارزش طرح و بر اساس نظر کارشناسان یک بهره در قبال آن زمین ناچیز اخذ می‌شود و ظرفیت مناسبی برای سرمایه‌گذاری و کسب درآمد در حوزه پارک‌های جنگلی استان است و در پارک‌های جنگلی تاکنون اقدام به احداث نمازخانه و آلاچیق کرده‌ایم.

 

مشاهده بیشتر

روابط عمومی

آخرین اخبار و تازه‌های مختلف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا