Tourism

سرکنسول ترکیه در مشهد: برقراری ارتباطات اقتصادی و تجاری با خراسان جنوبی

سرکنسول ترکیه در مشهد گفت: برای برقراری ارتباطات اقتصادی و تجاری با خراسان جنوبی آمادگی لازم را داریم.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، سینان جم باش، امروز شنبه 29 اردیبهشت در دیدار با جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی گفت: این سفر به منظور بررسی ظرفیت‌های موجود در خراسان جنوبی صورت گرفته است.
سرکنسول ترکیه در مشهد تصریح کرد: هدف از انجام این سفر، ابتدا برقراری روابط اقتصادی و تجاری و بعد گسترش ارتباط با دانشگاه‌های خراسان جنوبی است.
او با اشاره به دیدار دیروز خود با شهردار بیرجند و نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، افزود: صحبت‌های خوبی در این دیدار داشتیم و به نظر می‌رسد در زمینه‌های معدن و ترانزیت می‌توانیم همکاری‌های خوبی با هم داشته باشیم.
سینان جم باش با بیان اینکه برای برقراری خط پروازی بین خراسان جنوبی و ترکیه اقدام کرده، اظهارکرد: با برقراری این پرواز، رابطه دو جانبه تداوم می‌یابد.
سرکنسول ترکیه در مشهد با ذکر این نکته که کنسولگری ترکیه در مشهد تاکنون سفری به خراسان جنوبی نداشته، اظهار امیدواری کرد؛ دیدارهای این سفر، منجر به برقراری روابط خوبی شود و لازمه این اتفاق مشاهده ظرفیت های دو طرف از نزدیک است.
او در پایان، از شهردار بیرجند و هیئت‌های تجاری استان خراسان جنوبی برای سفر به یکی شهرهای ترکیه دعوت کرد.

Show More

Public relations

The latest news and updates of the General Directorate of Cultural Heritage, Tourism and Handicrafts of South Khorasan Province

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
en_USEnglish