صنایع‌دستی

مسابقه ملی مهارت در رشته گوهرتراشی در شهرستان فردوس برگزار می‌شود

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فردوس از برگزاری مسابقه ملی مهارت در رشته گوهرتراشی در شهرستان فردوس خبر داد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، کاظم شبنم‌زاده ضمن تقدیر از تلاش صنعتگران حوزه صنایع‌دستی بویژه صنعتگران رشته گوهرتراشی در راستای معرفی ظرفیت‌های شهرستان و اشتغال‌زایی و تحقق شعار کار در خانه، اظهار کرد: با توجه به در پیش بودن مسابقه ملی مهارت در رشته گوهرتراشی در آبان ماه 1402، جلسه توجیهی با صنعتگران سنگ‌‌تراش با حضور رییس و کارشناسان فنی و حرفه‌ای در محل اداره میراث فرهنگی برگزار شد.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فردوس از جایگاه ارزشمند هنر تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی و فعالیت 600 نفر در این حوزه خبر داد و گفت با توجه به اینکه فنی و حرفه‌ای شهرستان برنامه مسابقه ملی مهارت این رشته را در ابان ماه برنامه‌ریزی کرده است شایسته است صنعتگران توانمند شهرستان در این مسابقه حضور پررنگی داشته باشند.
حسن یعقوبی رییس مدکز فنی و حرفه‌ای شهرستان ضمن ارایه گزارش فعالیت‌های انجام شده برای برگزاری مسابقه ملی مهارت گفت: این مسابقه با حضور 120 صنعتگر گوهرتراش از سراسر کشور در آبان ماه به میزبانی فردوس و با همکاری سازمان ایمیدرو برگزار می‌شود.
یعقوبی افزود: این مسابقه در 4 رشته از تاریخ 9 الی 11 ابان ماه برگزار می‌شود و جوایز ارزنده‌‌ای نیز برای نفرات برتر در هر رشته در نظر گرفته شده است.
او گفت: استقبال از این مسابقه بسیار خوب بوده و استان‌های خراسان رضوی و جنوبی در مرحله ثبت‌نام اولیه پیشتاز هستند.
در ادامه این جلسه تعدادی از صنعتگران به طرح موضوع پرداختند و مشکلات این حرفه را در شهرستان بیان داشتند.

مشاهده بیشتر

اداره شهرستان فردوس

آخرین اخبار و تازه‌ها از حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اداره شهرستان فردوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا