گردشگری

برگزاری تور رصدی بارش شهابی برساوشی در دهکده گردشگری کویری پلند

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فردوس از برگزاری تور رصدی بارش شهابی برساوشی در دهکده گردشگری کویری پلند خبر داد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، کاظم شبنم ‌زاده بیان کرد: بارش شهابی برساوشی یکی از جذاب‌ترین شهاب باران‌های سالانه است و آسمان کویر هم مناسب ترین مکان برای تماشای این رخداد طبیعی به شمار می‌رود و طبق آخرین اطلاعات به دست آمده از تقویم نجومی ایران و با در نظر گرفتن موقعیت ماه در آسمان کویر شهرستان فردوس، ۱۸ الی ۲۲ مرداد ماه بهترین فرصت برای رصد بارش شهابی است.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فردوس افزود: در راستای درخواست علاقه مندان ، تور رصد بارش شهابی توسط مجموعه گردشگری آبگرم معدنی با همکاری تشکل مردم نهاد چراغو و اداره میراث‌فرهنگی در شب ۲۱ مرداد ماه در دهکده پلند برگزار که مورد استقبال بی‌نظیر همشهریان و گردشگران قرار گرفت.
شبنم‌زاده گفت: در این برنامه که حدود ۲۰۰ نفر شرکت کردند، علاوه بر تماشای رصد بارش شهابی، آشنایی مقدماتی با صورت‌های فلکی، جهت‌یابی و زمان‌یابی، کار با تلسکوپ و تماشای ستارگان و ….توسط آقای مشکانی نیز ارائه شد.

مشاهده بیشتر

اداره شهرستان فردوس

آخرین اخبار و تازه‌ها از حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اداره شهرستان فردوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
fa_IRفارسی